Šylių priešmokyklinukai liks savo mokykloje

Priešmokyklinio amžiaus vaikus auginančios Gardamo seniūnijos Šylių apylinkės šeimos nerimavo, kad jų mažyliams rudenį gali tekti keliauti į Žemaičių Naumiesčio pradinę mokyklą.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė tėvų nerimą išsklaidė – priešmokyklinukų grupė bus įsteigta Šylių pradinėje mokykloje.

Vyriausybės nutarimu, nuo kitų mokslo metų pradžios šalyje įvedamas privalomas priešmokyklinukų ugdymas.

Pasak Šylių apylinkės gyventojų, aplinkiniuose kaimuose šiemet bus 7, o gal ir 8 priešmokyklinukai. Tėvai nerimavo, kai pasklido kalbos, kad gali būti pasiūlyta jų mažylius vežioti į Žemaičių Naumiesčio darželį – pradinę mokyklą.

Jie sakė norintys, kad šešiamečiai mokytųsi kuo arčiau namų, kad jiems nereikėtų važinėti maršrutiniais autobusais.

Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė tėvus buvo informavusi, jog jei išties susidarys bent penkių priešmokyklinukų grupelė, jų ugdymo klausimas bus sprendžiamas taip, kad tėvams ir vaikams būtų patogu. Tėvų paprašyta pateikti prašymus Šylių pradinei mokyklai, kad būtų tiksliai žinoma, kiek vaikų pageidauja lankyti šią įstaigą.

Pasak vedėjos, šiemet šioje mokyklėlėje yra dvi jungtinės klasės ir dirba dvi mokytojos. Bet, pavyzdžiui, šiemet rugsėjo 1-ąją neateis nė vienas pirmokėlis, tad kitais mokslo metais jau teks suformuoti vieną jungtinę net trijų amžiaus grupių vaikų klasę.

Švietimo skyrius jau gavo šyliškių šeimų prašymą Šyliuose steigti priešmokyklinukų grupę. Jame nurodoma, kad priešmokyklinę grupę lankys 7, o gal ir 8 vaikai. Todėl Švietimo skyrius numato formuoti Šyliuose priešmokyklinukų grupę. Tokiu atveju darbą išsaugos ir abi mokytojos.

Pasak B.Tekorienės, Šylių mokyklėlė išliko tik todėl, kad šioje apylinkėje gyvena išskirtinai rūpestingi tėvai, veikli bei rūpestinga bendruomenė. „Tėvai ir bendruomenė čia visada rūpinosi ir šildymu, ir malkomis, kitais dalykais, todėl ir išsaugojo savo mokyklėlę”, – sakė vedėja.

Mokyklų klasių komplektų skaičius bus tikslinamas liepos mėnesį.