Šyliuose – dovanos gandrų „dovanėlėms“ ir padėkų lietus

syliu svente naujagimiaiPrieš 15 metų pirmieji kaimų švenčių maratoną įsukę Gardamo seniūnijos Šylių kaimo žmonės štai jau tiek pat laiko bene vieninteliai rajone iškilmingai išlydi gandrus. Ne tik išlydi į žiemavietes, bet ir pagerbia už apylinkei per metus atneštas dovanas – naujagimius. Gaila tik, kad tų dovanų šie taip čia gerbiami paukščiai kasmet atneša vis mažiau.

Jubiliejinę šventę „Gandro dovanos“ surengę šyliškiai pagerbė ir idėjos sumanytojus, be dėmesio nepaliko ir pačių krykščiančių „dovanėlių“, ir vietos sportininkų, ir gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkų, aktyviausių bendruomenės talkininkų bei naujųjų vietos politikų.

Sporto aikštelėse buvo karštaSyliu svente ziurovai

Pavakarę aikštėje, prie bendruomenės „Švylys“ namų susirinko tie, kas, anot Gardamo seniūno Tomo Balčyčio,  jau spėjo viską nukulti. Pirmiausia pagerbti nuo ryto vykusių varžybų nugalėtojai, o varžėsi net 100 įvairių rungčių sportininkų.

Šyliškiai ir šiemet išsiruošė į jau beveik 10-metį rengiamą bėgimą aplink savo kaimą „Šylių žiedas“, kuriame sulaukta dviejų dešimčių bėgikų. Greičiausios buvo iš Pajūrio atvykusi Rikmantė Melinavičiūtė ir Gintė bei Eva Parnarauskaitės, vaikinų grupėje pirmavo žinomas bėgikas Aurimas Bendžius iš Palendrių, šyliškis Martynas Dobilinskas ir stubriškis Audrius Gudavičius. Nors medaliais papuošti tik nugalėtojai, bet ledų atsigaivinti atvežta visiems dalyviams.

Tarp 10-ies tinklininkų komandų laimėjo saugiškiai, o iš 7 krepšinio aistruolių komandų nugalėjo šįkart už Šylius žaidę žinomieji „Chamau“. Net 26 sportininkai išsirikiavo baudų metimo aikštelėje, o visus nugalėjo Lina Miklovytė ir 10 taškų iš 10-ties galimų pataikęs Edvinas Kurlianskas.

Sylius svente graz sodybaŠyliai būtų ne Šyliai, jei nesurengtų rankų lenkimo varžybų, kuriose šiemet sulaukta 9 moterų ir merginų, o nugalėtojos laurai atiteko žinomai šios sporto šakos entuziastei Vilijai Parnarauskienei. Vilija sako, kad jei būtų žinojusi, jog sulauks tokio būrio pasekėjų, tikrai nebūtų registravusis pati dalyvauti varžybose, bet pradžioje manė, kad dailiosios lyties atstovės nesiryš varžytis. II vietą laimėjo jos dukra Inga Rimkuvienė, III vietą – Dovilė Pauparytė iš Vainuto.

Tarp vaikinų stipriausias buvo naumiestiškis Osvaldas Girskis, jam menkai nusileido naumiestiškis Egidijus Baltutis ir šyliškis Ramūnas Mockus.

V.Parnarauskienė sako, jog suburti tokį gausų būrį sporto mėgėjų jai pavyksta tik todėl, kad patys sportininkai noriai imasi talkinti ir organizuoti varžybas.

Gandrų dovanų – tik šešios

Žiūrovus pirmosios išjudino ir į šokio sūkurį įsuko iš Judrėnų atvykusios merginos, jas scenoje keitė ir savo dainas dovanojo ir renginio vedėja Lina Balčiauskienė.

Svečiai – Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad toks nedidelis kaimas šiemet išsirinko ir savo politikę – rajono Tarybos narę Laimutę Uselienę. R.Žemaitaitis sakė kas savaitę pravažiuojantis pro Šylius ir pastebintis, kad kaimas klesti ir gražėja, o naujajai Tarybos narei linkėjo neprarasti vietinių pasitikėjimo.

V.Laurinaitis linkėjo, kad neišsisemtų bendruomenės idėjos, o gandrai apylinkei neštų kuo daugiau savo dovanų, nes vietinei mokyklėlei labai reikia mokinių.

Deja, kad ir kaip šie paukščiai gerbiami Šylių apylinkėje, dovanėlių kasmet mažėja, – per paskutiniuosius metus sulaukta tik šešių naujagimių. Bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis sveikino  Gustės Trakšelytės, Deimantės Bajorinaitės, Matėjos Mockutės, Arūno Žvirblio, Amelijos Milson ir Ainoro Gruzdovo tėvus, įteikė dovanėles jų atžaloms.Syliu svente vienkiemis

Per Šylius važiavusi ir sodybų aplinką vertinusi komisija šiemet buvo vieninga: gražiausia pripažinta Stasės ir Stasio Agintų sodybos teritorija, o tvarkingiausiu vienkiemiu išrinkta Elenos Daučienės ir Algio Rudmino sodyba. Kad šie šeimininkai ir toliau nepristigtų įrankių puoselėti sodybos aplinkai, jiems įteikti kaspinais išpuošti kastuvai, gėlės ir apie sodybų aplinkos grožį bylojančios informacinės lentos.

Pagerbtas ir visas būrys kitų šyliškių, kurių sodybų aplinka gali būti geru pavyzdžiu visiems. Tai Nijolė ir Arūnas Regelskiai, Dana ir Povilas Gečai, Danutė Mačenskienė, Genovaitė Jankauskienė ir Alfonsas Bastakys, Marijona Šedienė, Lijana ir Algis Dambrauskai. Jiems įteikti bendruomenės padėkos raštai ir prizai.

Pirmininkas turi daug talkininkų

Ypatingos padėkos sulaukė šios bendruomenės šventės, kuri, anot jos vedėjos L.Balčiauskienės, jau daug metų atsikartoja kituose kaimuose, sumanytojai Virginija ir Vladimiras Saveljevai.

Jiedu pasakojo, jog prieš pusantro dešimtmečio kilęs sumanymas toks ir buvo – pagerbti kaimo naujagimius ir jų tėvus, o kartu surengti šventę ir visam kaimui. Bet, anot Virginijos, idėjos jiedu su vyru neužpatentavo, bet dėl to visai neliūdi, priešingai – jiems smagu, kad atsirado tiek daug ją kopijuojančių.

syliu svente SaveljevaiTurėjo kam padėkoti ir bendruomenės pirmininkas A.Uselis, kaip pats sakė, turintis be galo daug geranoriškų talkininkų. Tai gražių idėjų nestokojantys veterinarijos gydytojai Rasa ir Gintaras Šarkos, nebe pirmi metai dovanojantys šyliškių šventei fejerverkų lietų, Šylių mokytojos Aldona Jonikaitienė, Virginija Saveljevienė ir Virginija Šiaudvytienė, kurių ugdomų 15-os vietos mažųjų pasiekimai džiugina visą bendruomenę.

Padėkota ir geranoriškai prie bendruomenės namų atnaujinimo prisidėjusiems Editai ir Ramūnui Mockams, Gaudentui Gečui, Kęstučiui Bartkui, Šylių vardą garsinančiai žinomai sportininkei ir nuolatinei visų sporto varžybų organizatorei Vilijai Parnarauskienei.

Padėkos raštas įteiktas ir projektą „Veikimas išvien“, kurį įgyvendinti per Žemės ūkio ministeriją bendruomenei skirta 3000 eurų, padėjusiai rengti Rasai Grigalienei. Dėl šios paramos „Švylys“ jau įsigijo pusšimtį lauko ir vidaus kėdžių, 7 lauko ir kanceliarinius stalus, pulo stalą, smiginio įrangą, treniruoklių ir gimnastikos kamuolių, elektrinę viryklę.

„Visa tai labai praturtino mūsų bendruomenės namus, ir naudotis šiuo turtu galės visi vaikai ir suaugusieji“, – sakė A.Uselis.

Tądien Šyliuose dar rungėsi stipriausi vyrai, koncertavo žinomi vietos dainininkai Sergejus ir Vladimiras Saveljevai, juos keitė garsūs šalies atlikėjai, kol dangų nušvietė gandrus išlydintys fejerverkai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!