Šyliuose „…sužydo visos gėlės…“

syliu biblioteka_edukacinis_uzsiemimas7Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Šylių bibliotekoje vyko susitikimas su kūrybinga inkakliške Virginija Rukšnaitiene. Jo metu pristatyta autorės kvilingo darbų paroda „Ir pražydo visos gėlės…“ bei vyko edukacinis kvilingo užsiėmimas.

Kvilingas – tai meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės sukamos į ritinėlius ir iš jų formuojamos įvairios figūros bei kompozicijos. Autorė pristatė 26 įvairaus dydžio paveikslus, kuriuose vaizduojamos gėlių puokštės, medžių šakelės, ornamentai. Gėlių žiedai įvairiausių spalvų ir formų stebino lankytojus spalvų darna, grožiu ir atlikimo kruopštumu. Šiemet autorė pabandė padekoruoti net velykinius kiaušinius.

V.Rukšnaitienė, pristatydama savo parodą dalyvius supažindino su kvilingo atsiradimo istorija ir panaudojimu. Ši technika buvo labai populiari XVIII a. Anglijoje. Tai buvo aukštuomenės jaunų damų laisvalaikio praleidimo forma, nes tais laikais popierius buvo itin brangus. Damos netgi darydavosi įvairius papuošalus sau, nes taip be didelių sąnaudų įmanoma sukurti išties puikius kūrinius. O naudoti juos galima įvairiai – atvirukams, kvietimams, dovanoms dekoruoti, interjerui puošti.

Mažieji noriai darė kompozicijas savo mažais pirščiukais. Laikas smagiai ir greitai prabėgo, daug sužinojome ir išmokome. Užsiėmimo metu sielą gaivino Inkaklių etnografinio ansamblio „Dainoriai“ romansai.

Kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki gegužės 15 d.