Šyšos bendruomenė sutvarkė senojo Rusnės tilto liekanas

rusnes tiltas liekanos 21914 metais žmonių suaukotomis lėšomis ir apskrities viršininko Pėterso iniciatyva pastatytas dviejų arkų senasis Rusnės, arba Pėterso, tiltas buvo vienas gražiausių.

Deja, 1944 metais jis buvo susprogdintas. Išliko tik keletas jo fragmentų.

Be to, Rusnėje išliko aikštelė su senuoju grindiniu ir žibintu, kuri yra sutvarkyta ir pritaikyta lankymui, joje rengiama Šaktarpio šventė.

Siekdama sutvarkyti dešiniajame Atmatos upės krante esančio tilto liekanas, Šyšos kaimo bendruomenė parašė projektą ir iš Nacionalinės mokėjimo agentūros gavo lėšų šiem darbams atlikti.

Iš projektinių pinigų buvo įrengta ir aptverta apžvalgos aikštelė, iš kurios, iškirtus daugybę menkaverčių krūmų bei apgenėjus medžius, atsivėrė puikus vaizdas į išlikusią akmeninę tilto atramą, Atmatos upę bei kitame krante esančias tilto liekanas. Taip pat ir iš Rusnės pusės buvęs tiltas puikiai matyti.

Pastatytas suolas, šiukšlių dėžė, dviračių stovas ratuotiems lankytojams, informacinis stendas. Bendruomenės nariai tiksi, kad prižiūrimas ir tvarkomas išlikęs senosios kultūros paveldas ne vieną privers susimąstyti, pradėti labiau vertinti tai, ką turime ir kuo galime didžiuotis.

Taip pat Šyšos kaimo bendruomenė kviečia visus 2012 m. gruodžio 30 d. 14 val. atvykti prie dešiniajame Atmatos krante esančių tilto liekanų kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasivaišinti kava bei pyragu, ir, jei žiema dar vis lepins sniegu, pačiuožinėti rogėmis nuo tilto pamatų.