Šyšos kaimo gyventojai perka įrangą, kuri padeda tvarkyti aplinką

sysos kaimo_bendruomene3Sutartinai besitvarkantys Šyšos kaimo bendruomenės nariai įgyvendino Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 – 2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet gavę 830 eurų jie įsigijo šakų smulkintuvą.

Šyšos kaimo gyventojai sutartinai tvarkosi ir savąjį kaimą gražina jau nebe pirmus metus. Kada reikia, jie visi renkasi į talkas, ypač – artėjant vidurvasarį čia vykstančioms kapinių šventėms. Bendruomenės narė Aurelija Jakštaitė pasakoja, jog visada sulaukiama ir Šilutės seniūnijos pagalbos, o ir raginti vietinių žmonių nereikia: kas turi laiko, imasi tvarkyti kaimo kapinaites, pjauna pakelėse ir palei griovius nuolat želiančius krūmus.

Kaip tik tie sparčiai želiantys žilvičiai ir gluosniai ir tapo Šyšos kaimo žmonių didžiausiu rūpesčiu.

„Tiesa, juos iškirsti yra tik pusė darbo, nes iškirtus susidaro didžiausios krūvos, kurias reikia dar ir sutvarkyti“, – pasakoja A.Jakštaitė.

Šyšos gyventojai jau anksčiau iš projektinių lėšų buvo įsigiję ir benzininį pjūklą, ir krūmapjovę, aptvėrė kapinaites. O šiemet nutarė, kad iš šiemetinės paramos bendruomenėms lėšų pirks šakų smulkintuvą – daiktą, kuriuo galės susmulkinti krūvas nugenėtų šakų ir išpjautų krūmų.

Naująjį pirkinį bendruomenės nariai parsigabeno vasaros pabaigoje, ir dabar džiaugiasi – neatsidžiaugia, kad jis labai palengvino jiems gyvenimą. Smulkintuvu naudojasi, visi, kam reikia, o susmulkintomis šakomis vietiniai žada šildytis savo namus.

Šyšos kaimo bendruomenės nariai sako turintys nemažai ir kitų minčių, kaip gražins savo aplinką. Jų devizas: „Jei pats nesitvarkysi – niekas kitas tau nesutvarkys, o ir iš valdžios pagalbos tuomet bus gėda prašyti“.