Šyšos kilpos pakrantės, Žuvų ir Turgaus aikščių tvarkymo darbai artėja link finišo

Jau daugiau nei metai, kai Šilutės miesto senamiesčio aikštės ir Šyšos pakrantės tapo vieta, kurioje karaliauja statybininkai ir jų technika, o didelę dalį erdvės užima čia sukrautos statybinės medžiagos.

Senamiestyje gyvenantiems žmonėms ir verslo įmonėms kol kas yra ribotos galimybės naudotis transportu, jiems tenka klampoti smėliu ir kruopščiai valytis batus, kad neprineštų purvo į savo namus ir darbovietes. Tačiau visi čia dirbantys ir gyvenantys kantriai tyli ir laukia darbų pabaigos, nes supranta, jog netrukus jų aplinka bus labai graži.

Šioje miesto vietoje įgyvendinami trys projektai, kuriuos vykdo dvi pagrindinės rangovės – UAB „Stamela”, kuriai vadovauja Matas Liepis ir UAB „Kavesta”, direktorius Dionizas Liatukas. Šioms įmonėms subrangos pagrindais talkina ir dar kelios įmonės.

„Stamela“ darbus baigs beveik pagal sutartis

Darbų užsakovo – Šilutės savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rauktys sako, kad visiems būtų džiugu, jog senamiestyje vykdomi darbai būtų užbaigti numatytu laiku. Tačiau yra aplinkybių – pandemija, medžiagų, kurios būtinos darbams, tiekimo trukdžiai, kurios daro savo įtaką darbų spartai.

Projekto, kuriuo UAB „Stamela“ tvarkė kairėje Šyšos pusėje esančio parko aplinką, valčių uostelį – slipą, darbai jau baigti rugsėjo viduryje, kaip ir buvo numatyta. Projektui įgyvendinti buvo skirta 537 tūkst. eurų.

Kitu projektu „Stamela“ tvarko dešinės Šyšos upės pakrantę ir pylimą nuo Geltonojo tilto iki Uosto teritorijos ribos. Ties Šyšos kilpa ant pylimo šlaito jau įrengti betoniniai suolai. Ant jų bus sėdimos vietos, o upės pakraštyje, per visą upės kilpos perimetrą yra įrengta valčių švartavimosi pakrantė. Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta 1,078 mln. eurų, o darbai turi būti baigti lapkričio mėnesio pradžioje.

„Stamelos” direktorius M. Liepis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad projektą, kuris buvo skirtas tvarkyti parką ir uostelį – slipą įmonė baigė laiku. Projekto dešinės upės pakrantėje su valčių prieplaukomis ir pylimo konstrukcija darbai greičiausiai irgi bus baigti laiku. Gal tik šiek tiek vėluos dokumentų projektui užbaigti tvarkymas. Medžiagų tiekimas šiam projektui įgyvendinti nestrigo, oro sąlygos darbams irgi buvo palankios.

„Kavestai“ rūpesčių kėlė medžiagų tiekimas

Senamiesčio aikščių rekonstrukcijos projektui, pasak M. Raukčio, įgyvendinti sutartis buvo sudaryta su „Kavesta“. Darbams skirta 1,790 mln. eurų, o jie turi būti baigti iki šių metų pabaigos. Tačiau, ar juos bendrovė baigs iki sutartos datos, M. Rauktys dabar jau nėra įsitikinęs, nes žino, kad bendrovė patyrė sunkumų dėl medžiagų tiekimo.

Abiejų senamiesčio aikščių – Turgaus ir Žuvų turgaus – pertvarkymo darbai buvo pradėti jau vasaros pradžioje. Tačiau konkretūs aikščių dangos klojimo darbai pradėti tik visai neseniai.
„Šilutės naujienoms“ su atostogaujančiu bendrovės vadovu pabendrauti nepavyko, o darbų inžinierius Donatas Stakvilevičius apie patirtus sunkumus kalbėti nenorėjo.

Pasak M. Raukčio, Turgaus aikštės dangai pakloti yra naudojamos skaldyto akmens trinkelės, kurias reikėjo atsigabenti iš Ukrainos. Tačiau traukinių judėjimą smarkiai stabdė Baltarusijos valdžia, taigi bendrovei reikėjo surasti naujus maršrutus.

Žuvų turgaus aikštėje jau paklota lauko akmenų danga, šiuos darbus atliko subrangovas UAB „Žibai“, kuriai vadovauja Steponas Kazlauskas. Jis sakė, kad tie darbai buvo atlikti iškart po to, kai „Kavesta“ sutvarkė aikščių ir Turgaus gatvės gruntą – paklojo elektros bei komunalinių komunikacijų tinklus. Tačiau Turgaus aikštę nukloti skaldyto akmens bei juodos spalvos trinkelėmis irgi trukdo medžiagų tiekimas. Baltarusijos pervažiavimas traukiniais užtruko net du mėnesius, tad dalis medžiagų jau atvežta, dalis dar ne.

Pasak S. Kazlausko, baigti darbus iki Naujųjų metų, vargu, ar pavyks, tad gali tekti prašyti Savivaldybės, kad leistų darbų užbaigimą šiek tiek nukelti.

Bus ir patogu, ir gražu

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis mano, kad baigus įgyvendinti visus tris projektus Šilutės miesto gyventojams ir svečiams bus tikrai patogu aplankyti senamiestį. Turgaus aikštėje bus įrengta patogesnė automobilių stovėjimo aikštelė, be to, ši aikštė bus patogesnė rengti šventes ir renginius ne tik vasaros metu, bet ir kitais metų laikais. „Norėtųsi, kad Žuvų turgaus aikštę pamėgtų atvirų mugių prekeiviai, prekybininkai suvenyrais ir svečiai“, – sako V. Pozingis.

Baigus projektą Šyšos upės pakrantės bus pritaikytos vandens sporto bei plaukiojimo vandens dviračiais, lengvomis valtimis mėgėjams. Gali būti, kad čia bus leidžiama švartuotis ir kelioms dešimtims tvarkingų katerių, kurie Šyšos upe atplauks į svečius. V. Pozingio nuomone, netrukus gyvenimas Šilutės miesto senamiestyje suaktyvės ir ši vieta bus tikrai patraukli turistams.

Komercijos direktorius, korespondentas