Šyšos pakrantėje atkasta krantinė bus išsaugota ir modernizuota

Šyšos upės rekonstruojamoje pakrantėje darbai nebus nutraukti, tik siūloma šiek tiek koreguoti projektą. Taip nutarė darbo grupė, kuri apžiūrėjo Šyšos kilpos vietą, kurioje prieš savaitę atrasta senesnių laikų krantinės dalis. Darbo grupės vadovas, Savivaldybės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rauktys sakė, kad greičiausiai senoji krantinė bus tik šiek tiek modernizuota.

Prieš porą savaičių pradėję Šyšos krantinės rekonstrukcijos darbus, statybininkai atkasė praėjusio šimtmečio akmenimis grįsta krantinę. Ją nutarta išsaugoti ir modernizuoti.

Šios savaitės antradienį rekonstruojamos Šyšos pakrantės vietą apvaikščiojo Šilokarčemos kvartalo Traksėdžių polderio projekto įgyvendinimo darbo grupė. Jos nariai aiškinosi, ką daryti su krantine, kuri pasirodė atkasus žolės ir žemių sluoksnį.

M. Rauktys „Šilutės naujienoms“ sakė, kad minėto projekto brėžiniuose buvo planuota krantinės riba bemaž ties viduriu dabar atrastos senosios krantinės. Todėl buvo sprendžiama, ką siūlyti projektuotojams ir Šilutės savivaldybės vadovams.

Atidžiai apžiūrėję dabar jau apvalytą senąją krantinę ir vykdomus darbus, darbo grupės nariai nutarė, kad atrastosios krantinės ardyti nevertėtų. Todėl projektuotojams ir savivaldybės vadovams bus pasiūlyta šiek tiek pakoreguoti planuoto statinio ribas.

Vis dėlto, šalia krantinės reikės kalti polius ir modernizuoti senosios krantinės pakraštį. Jame turės atsirasti naujas betono sluoksnis, kuriame butų sumontuoti valčių švartavimo įrenginiai, kad krantinė taptų panašesnė į modernią krantinę.

M. Rauktys darbo grupės pasiūlymų protokolą įteiks Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Tikėtina, kad vadovas pritars pasiūlymams ir jie bus perduoti projektuotojams, kad šie kuo greičiau pakoreguotų projektą ir pateiktų naujas darbų sąmatas.

Komercijos direktorius, korespondentas