Šyšos pusiasalyje šurmuliavo Jaunimo erdvė

 

jaunimo erve_mergaitesJaunimo erdvė Žuvienės virimo čempionate – šių metų naujovė, kurios idėja kilo daugelio mūsų krašto renginių organizatoriui Vygantui Stoškui. Idėja, paties Vyganto nuomone, pasiteisino visu 100 procentų: šalia geltonojo tilto esančioje Šyšos kilpoje visą dieną šurmuliavo ne tik jaunimas, bet mielai lankėsi ir šeimos su atžalomis, mat smagių pramogų čia buvo įvairiausio amžiaus šilutiškiams.

Kad į šimtamečiais medžiais apaugusią Šyšos salą šalia geltonojo tilto galima patekti iš Rusnės gatvės, niekam nėra naujiena. Tačiau V. Stoškus jau seniai yra sugalvojęs naują patekimo į šią salą būdą – į ją nusliuogti 60 metrų ilgio lynu nuo priešingo upės kranto. Tokia pramoga jau ne kartą šilutiškius džiugino miesto švenčių metu, tačiau Žuvienės virimo čempionato dalyviai ja pasimėgauti galėjo pirmą kartą.Jaunimo 5
Saloje jau nuo vidudienio virte virė įvairios veiklos. Čia šeimininkavusios dvi jaunos šilutiškės Guoda ir Viltė pasakojo šią vasarą savanoriavusios Karklės ir „Granatos“ festivaliuose. Ten merginos pasisėmė įvairių naujų idėjų, kuriomis ir panoro pasidalinti su savo kraštiečiais. Tam puikiausiai tiko iki šiol retai išnaudojama erdvė Šyšos kilpoje, tad merginos saloje įkūrė savotišką pramogų judriems ir smalsiems žmonėms parką.

Čia buvo galima pažaisti krepšinį, stalo futbolą, stalo tenisą, susirungti prie šaškių lentos ar baudų mėtymo varžybose, pašaudyti iš lanko, pasisupti ar išbandyti savo galimybes vaikštant kojūkais. Mažieji galėjo pabandyti įkopti į 3 m aukščio alpinizmo sieną, o vyresni lankytojai tiesiog prisėdę prie čia pat įrengtų staliukų suvalgyti lėkštelę žuvienės.

Beje, vaišių negailėjo ir salos šeimininkės – Guoda ir Viltė savo svečiams ir saldumynų siūlė, ir gaivaus gėrimo įpylė.

Jaunimo 4Dar viena naujiena ta, kad šio Žuvienės virimo čempionato metu visoms virėjų komandoms buvo išdalinti stiklainiai, į kuriuos buvo galima įmesti auką už lėkštelę žuvienės. Organizatoriai informavo, kad visos aukos bus skirtos naujoms įdomioms Šilutės jaunimo veikloms įgyvendinti. V. Stoškus pažadėjo, kad artimiausiu metu bus skelbiamas Jaunimo idėjų konkursas, kuriame galės dalyvauti ir organizacijos, ir pavieniai asmenys. Vertingiausioms idėjoms ir žadama skirti piniginę paramą.