Šyšos vingio pakrantę Šilutėje papuošė vėtrungės

P7240020Šilutės kultūros ir pramogų centras kartu su Šilutės seniūnija miestą papuošė naujais acentais. Pasak centro direktorės Jūratės Pancerovos, kadangi įstaiga vykdo regioninį kultūrinį projektą „Vėtrungių kelias 2014“, jį įprasminti nutarta ir Šilutėje įrengus kuklią vėtrungių alėją.

O Šyšos upėje nuo miesto šventės savaitgalio plaukiojusios fotonuotraukos vakar perkeltos arčiau geltonojo tilto, tad dabar bus geriau matomos šilutiškiams ir miesto svečiams.

Vėtrunges Kultūros ir pramogų centras turėjo jau nuo 500-ojo Šilutės miesto gimtadienio. Iki šiol jos kaip puošybos elementas būdavo laikinai įkasamos įvairių Šilutėje vykusių švenčių proga. J.Pancerova sakė, kad  pasitarus su Savivaldybės architektu Edmundu Benečiu, vėtrungės vasaros laikotarpiui sustojo palei Šyšos upę.
P7240017
Naujai atsiradusiam pamario krašto simboliui draugiją palaikys ir vienas iš šių metų miesto šventės akcentų – plaukiančios nuotraukos. Jos miesto šventės metu plūduriavo žmonių susibūrimo vietoje už H.Šojaus dvaro, o dabar jos įtvirtintos prie geltonojo tilto. Vieta pasirinkta taip, kad nuotraukos būtų geriau matomos iš viršaus, nuo tilto, ir džiugintų šilutiškius bei miesto svečius.

Būtent šių metų birželio 26 d. Kintuose buvo surengta projekto „Vėtrungių kelias“ pradžia ir vėtrungių gimtadienio šventė, kurios metu buvo paminėta 170 metų (1814) sukaktis nuo įsako, reglamentuojančio žvejybos tvarką Kuršių mariose, paskelbimo. Šiame įsake pirmą kartą nurodyta žvejų valtis žymėti inspektoriaus E.V.Berbomo sugalvotais skiriamaisiais ženklais, kurie vėliau tapo vėtrungėmis.