T. Budrikis pripažintas kaltu ir pažadėjo vengti klaidų

Bene tris mėnesius Šilutės savivaldybės vadovai laukė atsakymo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) dėl Savivaldybės tarybos nario Tomo Budrikio.

Neseniai gautas pranešimas, kad Šilutės savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis užsiėmė neteisėtu atstovavimu. Taip VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys T. Budrikis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti (12 straipsnio 2 dalį). Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

T. Budrikio asmenybė etikos sargų dėmesio sulaukė po to, kai pernai rugpjūtį šis politikas Šilutės rajono savivaldybės administracijoje atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“. Pastarosios vardu T. Budrikis pasirašė rangos darbų sutartį.

Įstatymas nedraudžia valstybės politiko vadovaujamai bendrovei sudaryti sutarčių su šios savivaldybės administracija, bet laikytis jam nustatytų ribojimų privalu, o VPIDĮ nustatytos išimtys tuomet nebuvo taikomos.

Įvertinusi visas aplinkybes, VTEK pasiūlė Šilutės rajono tarybai nustatyti tvarką, kaip turėtų būti teikiami ir nagrinėjami jos narių prašymai konkrečiais atvejais taikyti jiems VPIDĮ nustatytų atstovavimo apribojimų išimtis, taip pat nustatyti atitinkamų sprendimų priėmimo pagrindus.

Šį pažeidimą T. Budrikis pripažįsta. Jis sakė, kad ateityje stengsis išvengti tokių klaidų, savo įmonėje įgaliodamas sutartis su Savivaldybės administracija pasirašyti kitą valdomos bendrovės narį.

Komercijos direktorius, korespondentas