Tailando šunis gelbėjantys šilutiškiai Rasa ir Mantas: „Gyvūnai ten rūpi tik užsieniečiams“

mantas pralgauskasŠilutiškiai Rasa Skridailaitė ir Mantas Pralgauskas pastarąjį pusmetį savo namais vadina Koh Kood salą Tailande. Nuostabaus grožio vietoje jie ne tik mėgaujasi gyvenimu – prieš kelis mėnesius jie pradėjo rūpintis saloje gyvenančiais šeimininkų apleistais ir beglobiais šunimis. Lietuvių asmeniniai ir iš geraširdžių aukotojų surinkti pinigai dažniausiai skiriami gyvūnų maistui ir medikamentams.

Tačiau svarbiausiu tikslu, padedant Tailando šunims, pora laiko jų populiacijos augimo kontrolę. Iki šiol salose vietiniai šią problemą spręsdavo žiauriu būdu – gyvūnų nuodijimu.

Į Tailandą – dirbti ir gyventi

„Pastaruosius porą metų gyvename tarp Lietuvos ir Tailando. Kadangi esu laisvai samdomas fotografas Lietuvoje, turiu galimybę žiemą išvažiuoti į šiltesnius kraštus ir dirbti fotografu ten.

Pirmą kartą Tailande praleidome standartines dvi savaites, vėliau šešias, pernai pabuvome mėnesį, o šiemet jau pusmetį esame čia“, – pasakojo Mantas. Pasak jo žmonos, Tailande jie abu jaučiasi kaip namuose – ten jų draugai, darbas ir buitis.

„Galbūt kiti galvoja, kad diena iš dienos deginame bambas, bet, tiesą pasakius, prie jūros praleidžiame mažiausiai laiko, nors gyvename nuostabioje Koh Kood’o saloje, kurią atradome prieš 4 metus“, – pasakojo Rasa.

Tai ketvirta pagal dydį sala Tailande, tačiau motoroleriu ją galima pervažiuoti per nepilną valandą. Atplaukiant į salą iš toli pasitinka kokoso palmių plantacijos, o paplūdimiai – tarsi iš atviruko. Skalaujama nuostabaus turkio spalvos vandens ši sala dar tik atrandama turistų.

Daugiau skaitykite ČIA.