Taksi automobilis – ir miegamasis, ir vonia

yellow taxi1Visos Lietuvos didžiausio užmaršuolio titulą būtų galima prikabinti vienam vilniečiui, kuris prieš kelerius metus troleibuse pametė dvejų metukų dukrytę. Jos pasigedo tik grįžęs namo. Šilutėje tokio įvykio dar nepasitaikė, tačiau taksi vairuotojai sako, kad jiems netrūksta ne tik kasdienių, bet ir intriguojančių, o kartais šokiruojančių radinių, tokių kaip… panaudotas tamponas!

Linksmai provokuodami jie klausia, kas žino daugiau – žurnalistai ar taksi vairuotojai?

Radinys vyrus šokiravo

Automobilyje rasti paliktus skėčius, telefonus, pirštines ar net pinigines taksi vairuotojams – jokia naujiena. Paprastai, didžiausi užmaršuoliai yra ne kas kitas, o vyrai. „Moterys savo daiktus labiau saugo. Telefonų ir piniginių kišenėse nelaiko, viską saugiai į rankines susideda. O vyrai… Dažniausiai savo daiktus pameta išgėrę“, – stipriosios lyties autoriteto gelbėti nebando taksistai.

Vairuotojai pasakoja, kad dažniausiai daiktus palikę klientai jų pasigenda per valandą. Tada skambina į dispečerinę arba taksistams į mobiliuosius telefonus. Deja, ne visus daiktus pavyksta grąžinti. Būna, kad taksistui nespėjus nė apsidairyti, į automobilį po užmaršuolio įsėda kitas keleivis, kuris, radęs telefoną, nesibodi jo įsidėti savo kišenėn. Atšilus orams retas kuris ir pats beieško pamestų pirštinių, šaliko.

Tiesa, taksistai pastebi, kad užmaršuolių pasitaiko vis rečiau. Jie sako, kad prasidėjus krizei, kuri tebesitęsia iki šiol, žmonės tapo atidesni ir savo daiktus saugo kur kas akyliau.

Prie pikantiškesnių radinių taksistu ketverius metus dirbantis Kęstutis priskiria kartą automobilio salone rastas moteriškas kelnes. Pirmasis jas pastebėjo Kęstučio kolega. Kelnių mįslė buvo išspręsta labai greitai: Kęstutis prisiminė iš vakaro perkraustęs vieną moteriškę. Nuvykęs į jos namus, vyras paklausė, ar ši nepasigedo savo rūbų ir pamestąsias kelnes grąžino.

Vyras iki šiol nepamiršo kito radinio kolegos automobilyje, kuris visus tiesiog šokiravo. Ant galinės automobilio sėdynės taksi vairuotojas rado panaudotą moterišką tamponą. Vyrai padarė išvadą, kad automobiliu važiavusi keleivė, lyg vonioje, susitvarkė higieninius reikalus.

Automobilyje ieško meilės ir prieglobsčio

Kęstutis pamena ir istoriją, nutikusią jo kolegai. Kartą į taksi automobilį įlipusi jau nebe pirmos jaunystės dama paprašė ją kažkur nuvežti.

Atvykus į vietą moteris pasisuko į taksi vairuotoją ir atvirai paklausė, ar šis nenori su ja pasimylėti. Vyrui atsisakius, keleivė paprašė parvežti ją atgal. Išlipdama iš automobilio dama mestelėjo: „Pats kaltas, kad toks durnas esi…“.

Pašnekovas ir pats kartą yra atsidūręs nepavydėtinoje situacijoje. Veždamas iš Rusnės į Šilutę grįžtančių neblaivių jaunuolių porą vairuotojas pastebėjo, kad gale sėdinti porelė jaučiasi kaip nuosavame miegamajame. Taksistas gražiai paprašė jaunuolių liautis, tačiau atgal atskriejo pasiūlymas nesikišti. Juokdamasis Kęstutis pasakoja, kad ilgą laiką vienas jo kolega tokiomis istorijomis netikėjo, tačiau kai kartą pačiam savo akimis teko išvysti ją plūdusiam vaikinui meilę įrodinėjančią merginą, abejonių nebeliko.

Taksisto gyvenimas – įdomus, neslepia pašnekovai. Jie sako, kad dažnai tenka išklausyti įvairiausių istorijų, vyrai giriasi, kad kai kuriais atvejais net apie įvykdytus nusikaltimus sužino greičiau nei žiniasklaida.

Kęstutis sako nesvarstantis, ar jo darbas labai pavojingas, nors visai neseniai nuo grupės jaunuolių gavo per pakaušį – už tai, kad triukšmingą ir agresyviai nusiteikusią kompaniją išsodino tiesiai priešais policijos komisariatą.

Vyras kur kas labiau suglumsta tada, kai nesupranta, kaip su keleiviu elgtis ir ko jis iš viso nori. „Kartą į automobilį įsėdo moteris su vaikais. Paprašė nuvežti ją prie prekybos centro „Iki“. Nuvykus į vietą keleivė valandą sėdėjo automobilyje ir aiškino neturinti, kur eiti.

Atvykusi policija moterį iš automobilio iškrapštė ir taksistą perspėjo, kad ji taip elgiasi jau nebe pirmą kartą, nors Šilutėje, bendrabutyje, turi butą.

Autobusuose – mokinių „lobiai“

Maršrutinį autobusą vairuojantis Eduardas pasakoja, kad užmaršiausi keleiviai – vaikai. Labai dažnai namo jie pareina be kuprinių, maišelių su sportine apranga, telefonų. Būna, kad tokie daiktai kaip pirštinės, šalikai, skėčiai ir net kuprinės, surinkti ir sudėti į dėžę, „Šilutės autobusų parko“ patalpose dūla apie mėnesį. Jei keleivis pamesto daikto pasigenda greitai, jį dažniausiai atranda pas vairuotoją.

Išgirdęs apie vaiką troleibuse palikusį vyrą, Eduardas šyptelėjo: „Ko gero, žmona vyrą su kočėlu rankoje pasitiko“. Vairuotojas pastebi, kad jei ne užmirštagalvių mokinukų mamos, daugelis jų dėl savo daiktų net nesuktų galvos. Tačiau jei mama pakelia vėją dėl prarasto telefono, nebelieka nieko kito, kaip tik eiti ir jo ieškoti.

Atsakingiausi keleiviai, anot jo – pensininkai. Jie su savo daiktais elgiasi atsargiai, juos saugo. Bet ir jiems kartais pasitaiko palikti skėčius ar pirštines.

Silutes naujienu LOGO