Talkininkai valė miškus

Vale miska IMG 130Šeštadienį šeštą kartą Lietuvoje vyko visuotinė aplinkos švarinimo akcija „Darom 2013“, kurios metu didžiausias dėmesys buvo skirtas miškams.

Šilutės urėdijos administracija paragino į talką įsitraukti visas 12 girininkijų ir aplinkinių bendruomenių. Vadovaujami miškininkų, žmonės tvarkė labiausiai šiukšlinas poilsio aikšteles miškuose, pamiškes prie respublikinių kelių, miškų masyvus.

Šilutėje miškelį prie geležinkelio išvalė AB LESTO darbuotojai. O urėdijos administracija, sulaukusi jaunųjų šaulių, vadovaujamų Donato Jauniaus, pagalbos, surinko daugybę atliekų iš miškelio, augančio prie naujųjų kapinių iki pat aplinkkelio.

Pasak urėdijos miško želdinimo inžinierės Audronės Balčiūnienės, talkininkus glumino didžiuliai šiukšlių, paliekamų miškuose, kiekiai. „Kviečiame miškuose palikti tik blogą nuotaiką, o viską, ką atsivežate, išsivežkite. Juk paskui patiems bus smagiau grįžti į švarias poilsines, grybauti, uogauti neužterštuose miškuose. Argi lengviau maišą šiukšlių nuvežti į mišką, nei išmesti į konteinerį, kurių pristatyta visur?“, – A.Balčiūnienė ragina žmones ne tik talkinti valant miškus, bet geriau jų neteršti.