Tapusi geriausia grožio konsultante Baltijos šalyse, šilutiškė Martyna siekia aukštesnių tikslų

Odos prieziura MartynaŠiandien jums papasakosime apie šilutiškę Martyną Skurdelytę – 25 metų merginą, pagavusią savo sėkmę ir tvirtai laikančią ją savo rankose toliau.

Martyna, keletą metų esanti vienoje iš kosmetikos kompanijų, per vienerius darbo metus pasiekė tokių rezultatų, apie kuriuos daugelis tegali pasvajoti. Šiemet šilutiškė tapo geriausia „Mary Kay“ kosmetikos konsultante Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje).

Rugsėjo mėnesį Lenkijoje vykusių kompanijos iškilmių metu Martyna buvo papuošta ir apdovanota kaip tikra karalienė – toks titulas „Mary Kay“ kompanijoje suteikiamas laureatei – jai buvo uždėta karūna, įteiktas balto aukso žiedas ir segė „Kamanė“.

„Turbūt vienintelis kelias į sėkmę – įsimylėti tai, ką darai. Man tai buvo vieni lengviausių metų gyvenime – dirbau nuoširdžiai, o didžiausias tikslas buvo – kaip padėti klientei. Kiek kosmetikos ji norės įsigyti, man nebuvo svarbu“, – paklausta, ar sunku buvo pasiekti tokių rezultatų, atsakė šilutiškė.

Martyną sutikome „Šilutės šeimų klubo“ organizuotame renginyje apie veido odos priežiūrą. Atokvėpio minutėlę atradusioms mamoms ji dalijo patarimus, kaip teisingai prižiūrėti veido, kūno odą, kad ji būtų graži, jauna ir skaisti.

Siekia direktorės statuso

Baigusi Vydūno gimnaziją, Martyna studijavo tarptautinį verslą Vilniuje. Vėliau įsidarbino pardavimų vadybininke natūralios odos prieziura 2kosmetikos kompanijoje, kur įgijo daug žinių apie kosmetiką, sužinojo įdomybių apie odos priežiūrą.

Tuomet, kaip pati sako, ji atsirinko įgytas žinias, susidėliojo mintis ir pradėjo dirbti su „Mary Kay“ kosmetika. Tiesa, Martyna į šią kompaniją atėjo prieš beveik šešerius metus, nes šią kosmetiką naudoja ir pati. Būtent pastarieji produktai sutvarkė ir daugelį jos veido odos problemų.

Žvelgiant į Martyną sunku patikėti, kad anksčiau jos oda buvo itin problemiška: mergina išbandė daugybę kitų įvairių ir brangių produktų, tačiau jie sukeldavo daugiau problemų, negu padėdavo.

Pamačiusi klientę, Martyna iškart nustato, kokių veido odos problemų ji turi, ir parenka tinkamas priemones joms pašalinti. „Būna, kad klientės paskambina ir iš kitų rajonų ir telefonu papasakoja apie savo odos problemas. Išklausiusi jas jau žinau, ką reikia daryti ir naudoti“ – sako, net aknės pažeistą odą gydanti grožio konsultantė.

Anot šilutiškės, kol kas visos klientės jos darbu ir pasiūlyta kosmetika yra patenkintos.

Pasiekusi aukščiausią įvertinimą kaip grožio konsultantė, Martyna siekia tolesnių tikslų. Šį mėnesį ji baigs specialią programą, kad galėtų tapti nepriklausoma „Mary Kay“ pardavimų direktore.

„Direktorės statusą iškovoja tos, kurios nepasiduoda“, – šypsosi šilutiškė. Šiemet ji tikisi didesnių apdovanojimų jau kaip direktorė – už komandos kūrimą, apyvartą, asmeninius pardavimus.

Odą reikia ne tik tepti kremu

Odos prieziura isbandeMartyna papasakojo apie elementarią veido odos priežiūrą, kurią kasdien ryte ir vakare turėtų atlikti kiekviena moteris.

Reikėtų bent trijų minimalių žingsnelių: nuprausti veidą prausikliu – jis labai gerai pašalina susikaupusius nešvarumus, riebalus.

Tada odą švariai nuvalyti toniku – garantuoja ne tik šimtaprocentinę švarą, pagilina kremų skvarbą į gilesnius odos sluoksnius, bet ir padeda odai išlaikyti drėgmę. Pabaigoje odą nepamiršti sudrėkinti kremu.

Sulaukus maždaug 30-ies metų, prieš tepant kremą rekomenduojama įterpti ir serumus. Jie gaminami skirtingi dienai ir nakčiai.

Anot Martynos, oda dieną ilsisi, todėl jai reikalinga apsauga, o nuo 22 valandos ji pasidaro veikli, todėl reikalingas naktinis serumas, kad odos ląstelės galėtų atsinaujinti.

 

Kuo skiriasi kremai ir serumai? „Kremas – tai odos drėkinimas, tarsi mūsų organizmui vanduo, o serumai – tai odos „maistas“, nes ateina laikas, kai odos ląstelėms nebeužtenka tik „atsigerti“, joms reikia ir „pavalgyti“, – kremų ir serumų skirtumus atskleidžia šilutiškė.

Papildoma odos priežiūra yra ne ką mažiau reikalinga nei kasdienė. Odos švarą galime palaikyti prausiant ją specialiu šepetėliu veidui, taip pasiekiamas 85 proc. geresnis rezultatas. „Įsivaizduokim, kad valydami dantis, ant pirštų išsispaudžiame pastos ir bandome juos išsivalyti. Galbūt 15 proc. bakterijų panaikinsime, jausime geresnį kvapą, tačiau nebus taip veiksminga, kaip pasidarbavus šepetėliu“, – palygina Martyna.

Tonikas garantuoja odos švarą, gilina kremų skvarbą į gilesnius odos sluoksnius.

Daugelis išgirdę apie šiuos veido odos priežiūros žingsnelius sako, kad tai – labai sudėtinga. Anot Martynos, viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir gyvenimo sąlygų. Gyvename tokiais laikais, kai organizmas daug taršos gauna ir iš išorės, ir su maistu. O kur dar stresas? Todėl labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda – ją mes turime vieną ir nepakeičiamą, ji – mūsų vizitinė kortelė.

Oda dirba naktimis

Vakare būtina nuvalyti makiažą ir odą nuprausti. „Jei prieš miegą nenuplausime odos, nakčiai paliksime nešvarumų, tai oda pasiims tuos nešvarumus. Kils spuogeliai, oda išsausės. Jei taisyklingai priežiūrėsime, oda bus švari, graži, jauna“, – patarimą duoda ji.

Makiažą Martyna pataria valyti ne vata, bet natūralaus pluošto servetėlėmis, nes daugiau kaip 80 proc. kosmetikos produkto vatos gabaliukai „suvalgo“.

„Vatos pluošte, kaip stiklo vatoje, yra ir atplaišėlių, kurios susmenga į odą ir ją peršti, niežti, gali atsirasti alergija“, – sako Martyna.

Pati jautriausia, ploniausia ir greičiausiai išsitampanti oda yra paakių zonoje. Valant akių makiažą, geriausia nešvarumus nubraukti į vidinę veido pusę (link nosies), tuomet lėčiau formuosis raukšlytės.

Kasdieniam makiažui grožio konsultantė rekomenduoja naudoti odos nekemšančią pudrą – ji apsaugo nuo nešvarumų, šalčio ir kitų išorės veiksnių. „Geriau, kad nešvarumai kristų ant pudros, o ne tiesiai ant odos. Tuomet nešvarumus lengviau nuplauti su pudra“, – pataria Martyna.

Nepataria naudoti aliejų ir natūralių produktų

Nepatartina odą tepti aliejais, nes jų molekulių oda nepasisavina. Martyna sako girdinti nuomonių, kad aliejus išvalo poras, inkštirus, tačiau oda nėra imli aliejams, ir padengta jais tiesiog nebekvėpuoja. Aliejais galima pamaitinti odą ar plaukus, tačiau pusvalandis yra optimaliausias laikas tokiai procedūrai, po dviejų valandų aliejus iš odos ar plaukų „išsiurbia“ visą drėgmę. „Jeigu eisite miegoti su tokia plaukų kauke – greitai plaukai išsausės ir pradės lūžinėti“, – sako šilutiškė.

Martyna sako, kad tai kas valgoma, reikia valgyti, o ne tepti ant odos. Odai natūralius vitaminus reikia gauti iš vidaus. Visi natūralūs ir valgomi produktai yra linkę gesti net šaldytuve, tad įsivaizduokite ką tokie produktai daro atsidūrę ant mūsų odos? Pūva. Ir kartais nesvarbu, kad jaučiatės ar atrodote gerai po tokių procedūrų – mūsų oda ne visada iš karto parodo pokyčius. „Būkite atsargios taip save „lepindamos“, – šokiruoja šilutiškė.

Ji primena žinomas tiesas: kad oda spindėtų ir būtų graži, reikia subalansuoti savo mitybą, vengti streso.

Nori paremti vaikus

Martyna nori padėti ne tik savo klientėms, bet ir gyvenimo nuskriaustiems vaikams. Porą mėnesių prieš Kalėdas ji žada skelbti akciją, kurios metu pirkdamos tam tikrus produktus, moterys paaukotų Šilutės dienos centro vaikų Kalėdų šventei.

Taip pat akcijos metu Martyna susitiks su vaikais, pamokys odos priežiūros, papasakos ir savo sėkmės istoriją – gal tai motyvuos vaikus siekti aukštų gyvenimo tikslų.

„Noriu, kad bent mažas būrelis mūsų miesto vaikų pasijaustų ypatingi, kad ir jų širdelėse užsidegtų tikėjimas gražesne ateitimi“, – sako šilutiškė.