Tarėsi dėl Macikų lagerio įamžinimo

800px-Maciku buves lagerisSavivaldybės vadovai ir specialistai su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Kultūros paveldo departamento, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto atstovais surengė posėdį, kuriame diskutavo apie Macikų koncentracijos stovyklos įamžinimą.

Posėdyje pristatyti praėjusių metų atlikti darbai: Savivaldybės pastangomis Macikų koncentracijos stovyklos sutvarkymo klausimas buvo iškeltas aukščiausiu lygiu – 2012 m. balandžio 16 d. LR Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo įamžinimo Macikų karo belaisvių stovyklos teritorijoje klausimams koordinuoti. Darbo grupės vadovė – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Savivaldybė skyrė lėšų informacinio stendo apie Macikų koncentracijos stovyklą sukūrimui ir įrengimui, bendradarbiaujama su Klaipėdos universiteto istorikais ir archeologais, tiriančiais šį objektą. Šilutės muziejus 2012 m. parengė naują Macikų stovyklos karcerio kilnojamąją ekspoziciją, lankstinuką ir audiogidą vokiečių kalba. Šiemet rajono savivaldybė skyrė lėšų, kad būtų parengta audiogido informacija lietuvių ir anglų kalbomis.

Nuspręsta, kad šiais metais bus baigti ir atlikti 2012 m. suplanuoti žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Šilutės muziejus išleis leidinuką anglų kalba, pastatys lankytinų vietų stendą prie buvusio karcerio Macikuose.