Tarnybą baigė pirmieji JST savanoriai – kviečiami registruotis ir kiti

savanoriaiPraėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybėje buvo pagerbti savanorystės kelią pasirinkę jaunuoliai. Dešimt jų 6 mėnesius savanoriavo Šilutės senelių globos namuose bei Kultūros ir pramogų centre. Jaunieji šilutiškiai buvo pirmieji Lietuvoje, gavę jų įgytas kompetencijas patvirtinančius Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) pažymėjimus.

Keturiems iš jų, dvyliktokams, savanorystė šiemet lėmė 0,25 balo aukštesnius stojamuosius rezultatus į aukštąsias mokyklas.

Nuo šių metų pradžios atsiradusia galimybe jaunuoliams savanoriauti įstaigose džiaugiasi ir vadovai, ir patys jaunuoliai, ir Šilutės jaunimo reikalų taryba, skatinusi dalyvauti šioje veikloje.

Savanoriauti norintys jaunuoliai kviečiami registruotis Jaunimo reikalų departamento internetiniame puslapyje. Užsiregistravę iki rugsėjo 16 dienos, savanorystės tarnybą galės pradėti dar šiemet.
Prideda papildomus 0,25 balo

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti ko išmoko, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklą, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį įgytus ar sustiprintus įgūdžius. Tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba užtikrina galimybę įgyti 0,25 stojamojo balo.

Šilutėje JST programa startavo sausio 15 d., savanoriavo 10 jaunuolių, tarnybą atlikę Šilutės senelių namuose bei Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Nauda – abipusė

Susitikimą su JST programą baigusiais jaunuoliais ir įstaigų vadovais Šilutėje inicijavęs Savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis džiaugėsi, kad mūsų miesto jaunuoliai buvo pirmieji Lietuvoje, galėję pasinaudoti papildoma 0,25 balo privilegija, stodami į aukštąsias mokyklas.

„Jūs esate geras pavyzdys kitiems bendraamžiams. Atlikus savanorystės tarnybą jūs įtraukiami į bendruomenę, o tas papildomas 0,25 balo gali lemti, ar įstosite į norimą profesiją. Tikiuosi, kad ir kiti rajono jaunuoliai perims gerąją patirtį“, – sakė jis.

Šilutės senelių globos namų direktorė Evelina Balandė atviravo, kad pradžioje, jos žodžiais sakant, tik įšokus į savanorystės traukinį, buvo sunkumų, bet jie jau išgyventi. „Visos šios mergaitės, kaip mūsų vaikai, tiek kartu turėjome darbo, įvairių veiklų. Aišku, pradžioje bijojome, nes bendrauti su senais žmonėmis nėra paprasta, amžiaus skirtumas yra didžiulis. Bet galiausiai savanorystė pasiteisino 100 proc. tik teigiamai“, – atviravo įstaigos, kuri akreditavosi viena pirmų Lietuvoje, vadovė.

E. Balandė pasidžiaugė, kad kelios savanorės, nors jau baigusios tarnybą, Senelių globos namuose pasiliko ir toliau. Anot jos, merginos į įstaigą atėjo vedinos nesavanaudiškų tikslų.
Tarnybą KPC atlikusiems savanoriams dėkojo ir jais džiaugėsi įstaigos direktorė Jūratė Pancerova, anot kurios, savanoriai yra žmonės, kurie žino, kur eina, nes panašią profesiją norėtų studijuoti. Jie taip pat įgijo žinių, bendravimo, renginių organizavimo ir kitų socialinių įgūdžių.

„Tai buvo didžiulė pagalba, nes renginių vyksta daug. Didžiausia pagalba buvo vedant renginius. Džiaugiamės, kad galėjome jauniems žmonėms padėti pasirinkti jų kelią, prisidėjome prie jų ateities pamatų kūrimo“, – sakė J. Pancerova, kuri tikisi, kad savanoriai vėliau į įstaigą sugrįš kaip praktikantai.

Į arčiausiai širdies esančią specialybę jau įstojusi savanorė Kristina pasakojo, kad papildomi 0,25 balo atrodo nedaug, bet stojant jie labai padėjo.

Kviečia registruotis

Savivaldybės Jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Rimantė Čiutienė džiaugėsi, kad atlikti savanorystės tarnybą jau rikiuojasi kiti jaunuoliai. Mūsų mieste galima savanoriauti Kultūros ir pramogų centre, Senelių globos namuose, Atviroje jaunimo erdvėje, Hugo Šojaus muziejuje, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Kintų pagrindinėje mokykloje, Kintų Vydūno centre, Nemuno deltos regioniniame parke, Socialinių paslaugų centre.

Jaunuoliai, norintys dalyvauti JST programoje dar šiemet, kviečiami registruotis iki rugsėjo 16 d. www.jrd.lt puslapyje esančioje savanorių duomenų bazėje. Registruotis jau gali ir jaunuoliai, ketinantys atlikti tarnybą nuo 2020 m.