Tarnybinius butus gaus tik ligoninės gydytojai

17 chelsfield point show flat for journalist photos 013Šilutės rajono savivaldybės taryba nustatė kategorijų sąrašą, kam gali būti suteikti tarnybiniai butai.

Nuo šiol tarnybiniai butai bus suteikiami tik Šilutės ligoninės gydytojams.

Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausioji specialistė Nijolė Grigonienė aiškinamajame rašte rajono Tarybai teigia, kad Šilutės rajono savivaldybei šiuo metu nėra poreikio turėti tarnybinių gyvenamųjų patalpų.

Šiuo metu Savivaldybei priklauso penkios tarnybinės gyvenamosios patalpos, kuriose gyvena nuomininkai, su jais sudarytos nuomos sutartys. Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė sakė, jog tuose butuose gyvena viena ligoninės gydytojo šeima ir po dvi pedagogų bei savivaldybės administracijos darbuotojų šeimas.

Šiems žmonėms tarnybiniai butai buvo suteikti laikantis dar 1993 metais priimto sprendimo, nustatančio, kokias pareigas einantiems asmenims galėjo būti suteiktos tarnybinės patalpos.

Tarnybines gyvenamąsias patalpas buvo leidžiama suteikti rajono kultūros įstaigų vadovams, Savivaldybės administracijos darbuotojams, rajono švietimo įstaigų pedagogams ir Šilutės ligoninės gydytojams.

Dabar iš šio sąrašo liko tik gydytojai. Pasak Z.Tautvydienės, tai, kad priimta nauja tvarka, nereiškia, jog dabar tarnybiniuose butuose gyvenančios šeimos bus paprašytos išsikelti. Šie žmonės juose galės gyventi ir toliau, jeigu tik nepasibaigs jų darbo santykiai. Tačiau jau atsilaisvinę butai bus skiriami tik Šilutės ligoninės gydytojams.

Tarnybiniai butai atsilaisvina ne tik tada, kai žmogus išeina iš darbo, bet ir kai jis įsigyja nuosavą būstą.

Turto poskyrio vedėja sako, kad šiuo metu nei pedagogai, nei kultūros darbuotojai, Savivaldybės turimomis žiniomis, nepageidauja gauti tarnybinius butus – tokių prašymų negauta. Bet jei toks poreikis atsirastų, visada galima bus teikti siūlymą Tarybai papildyti kategorijų sąrašą.

Atsilaisvinęs tarnybinis butas galėtų būti išbrauktas iš tarnybinių butų sąrašo ir priskirtas Savivaldybės socialinio būsto fondui, jei tokį sprendimą priimtų rajono Tarybos politikai.

„Socialinių butų labai trūksta“, – sako Z.Tautvydienė. Savivaldybėje šiuo metu yra 424 šeimos ir asmenys, įrašyti eilėje socialiniam būstui gauti. Tai šeimos, turinčios mažas pajamas, kurios neturi kur gyventi ir negali įsigyti nuosavo būsto ar nuomoti jo iš privačių asmenų.