Tarp 20-ies kultūros premijų laureatų – trys kraštietės

VU profesorė D. Pociūtė-Abukevičienė įvertinta M. Mažvydo premija. / VU archyvo nuotr.Rytoj Kultūros ministerijos Baltojoje salėje bus įteiktos Kultūros ministerijos premijos dviem dešimtims laureatų: 19 kultūros ir meno kūrėjų ir 1 įstaiga.

Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui skirta Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėjai Dainorai Pociūtei – Abukevičienei.

Iš Laučių (Šilutės sen.) kilusi profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė D.Pociūtė – Abukevičienė mokslo pasaulyje žinoma kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros ir literatūros istorijos, reformacijos Lietuvoje ir Prūsijos Kunigaikštystėje, Lietuvos religinės minties istorijos, tarpkonfesinė XVI-XVII a. polemikos, Lietuvos ir Italijos kultūrinių ryšių, protestantų raštijos tyrinėtoja ir žinovė.

Beje, tarp įvairių solidžių mokslinės ir kūrybinės veiklos įvertinimų profesorė turi ir šilutiškių pripažinimą: 2009 metais ji už mokslinį literatūrinį darbą – studiją apie Abraomą Kulvietį ir Mykolą Radvilą Rudąjį „Maištininkų katedros” pripažinta tradicinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” laureate.

Taip pat Kultūros ministerijoje rytoj bus pagerbta Šilutės rajono savivaldybės Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė – jai skirta premija už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose.

Kultūros kūrėjo premija bus įteikta Vitai Gerulienei, Šilutės r. savivaldybės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėjai.