Tarp 2016 metų mažosios Lietuvos kultūros sostinių – Juknaičiai

juknaiciaiŠį savaitgalį Naisiuose vyksiančiame Naisių vasaros festivalyje bus įteikti diplomai ir vėliavos visos dešimčiai Lietuvos mažųjų kultūros sostinių. 2015 metais tokia sostinė buvo tik viena – Naisiai, o jau 2016 metais jomis paskelbta dešimt miestelių – po vieną iš visų Lietuvos apskričių. Tarp dešimties šalies kaimų ir miestelių diplomas ir vėliava bus įteikta ir Juknaičiams.

Guoda Burokienė, Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos prezidentė, sakė, kad mecenato, verslininko Ramūno Karbauskio iniciatyva rinkti mažąsias Lietuvos kulktūros sostines tikrai reikalinga. „Šios iniciatyvos tikslas – įrodyti, kad ir mažuose meisteliuose, kuriuose nėra nei garsių teatrų, nei operos ir baleto teatrų, nei didžiulių koncerų salių, yra gyva kultūra, kuriama tiek paprastų žmonių, tiek profesionalių kūrėjų“, –  sakė ji. Pasak jos, renkant šio konkurso nugalėtojus, buvo atsižvelgiama į tai, kiek kultūra yra bendruomeniška, kiek ir kokios kokybės renginių yra organizuojama, kokios yra tradicijos, koks įdirbis.

Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių renginiai bus įtraukti į oficialius vadovus turistams, reklamuojami parodose, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos tinklalapyje. Tikimasi, kad tokios reklamos dėka Juknaičiai sulauks daugiau turistų, kultūros renginių lankytojų.
 
Visos mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2016 metais: Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškis (Šakių r.), Miežiškės (Panevėžio r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.), Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Naujasodis (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.).

Idėjos iniciatoriai ir įgyvendintojai: LR kultūros ministerija, verslininkas, mecenatas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.