Tarp apdovanotų labiausiai nusipelniusių Lietuvos medikų – ir du šilutiškiai

 

nuotraukaBalandžio 2 d. Vilniaus Vaidilos teatre vyko tradicinis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojamas renginys, skirtas pagerbti labiausiai nusipelniusius šalies medikus. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga garbės ženklus įteikė ir Nusipelniusių Lietuvos medikų vardus suteikė devyniems gydytojams, šešiems sveikatos apsaugos darbuotojams ir penkioms slaugytojoms.

SAM ministras Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą suteikė ir garbės ženklu apdovanojo ir Šilutės ligoninės Chirurgijos traumatologijos skyriaus vedėją Algį Starkų. Garbės ženklas įteiktas ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas suteiktas ir Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vyresniajai slaugytojai Daivutei Staigienei.

Apdovanotųjų turime ir daugiau

Tradicija taip pagerbti medikus jų profesinės dienos, minimos gegužės 27 dieną, proga gyvuoja jau 15 metų. Per tą laiką Nusipelniusių Lietuvos medikų vardai suteikti 287 gydytojams, 340 sveikatos apsaugos darbuotojams bei 56 slaugytojams.

Šilutės ligoninės medikų kolektyve garbų apdovanojimą – Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardą – jau yra pelniusi dabar jau nebedirbanti gydytoja Janina Markauskienė, bei ligoninėje tebedirbantys gydytojai – traumatologas Adulis Valodska bei odos ligų specialistas Leonas Balčėnas. Iki tol šis garbus vardas buvo suteiktas tik vienam šilutiškiui, a.a. gydytojui Vytautui Vaicekauskui.

Kitoje nominacijoje yra apdovanoti – Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardus – prieš keletą metų pelnė Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus ir tuometinis jo pavaduotojas Vytautas Žvirblis.

Trečioji – Nusipelniusios slaugytojos nominacija – yra dar visai nauja, įsteigta tik prieš kelis metus. Pirmoji iš Šilutės medikų šią nominaciją pelnė ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė, o šiemet jai pristatyta D. Staigienė.

Chirurgijos skyriaus vedėjas A. Starkus apie apdovanojimą iš anksto nežinojo ir į sostinę nuvykti negalėjo, mat jis šiuo metu atostogauja ir yra išvykęs į užsienį. D. Staigienė apdovanojime dalyvavo, ją į sostinę lydėjo slaugos administratorė B. Jurjonienė.

Abu SAM ministro apdovanoti medikai gegužės 14 dieną bus pasveikinti ir gydymo įstaigoje.

„Pastebime, kad pastaruoju metu medikų darbui didelį dėmesį skiria žiniasklaida, organizuodama įvairius rinkimus. Bet ne mažiau smagu, kad ir ministerija pastebi ir randa galimybių pagerbti gerai dirbančius mūsų profesijos atstovus“, – sakė ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus.

Įteiktos S. Skvernelio padėkos

Šiemetinio renginio metu pirmą kartą įteiktos specialios padėkos medikams, gyvenantiems ir dirbantiems užsienyje, tačiau išlaikiusiems glaudžius ryšius su Lietuva ir nuolat grįžtantiems čia gydyti pacientų, su kolegomis dalintis gerąja praktika.

Į iškilmingą renginį iš visos Lietuvos suvažiavusius medikus sveikino Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Aira Mečėjienė, Seimo Pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovai ir kiti svečiai.

Nusipelniusiems Lietuvos medikams taip pat buvo įteiktos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio padėkos.