Tarp didžiausių mokesčių mokėtojų – ir Šilutės rajono įmonės

PINIGAI 8Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad interneto svetainėje vmi.lt paskelbti sąrašai įmonių, kurios praėjusiais metais sumokėjo daugiausia mokesčių.

Į sąrašus „TOP 50“ ir „TOP 500“ įtrauktos ir Šilutės rajono įmonės.

VMI aiškina, kad paskelbtas „TOP 500“ sąrašas – tai juridinių asmenų sąrašas (neįskaitant biudžetinių įstaigų), kurie 2012 metais į VMI sąskaitą sumokėjo daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų, atėmus mokėtojams sugrąžintas mokesčių sumas.

Tarp jų pateko dvi šilutės rajone veikiančios įmonės: AB „Šilutės baldai“, pernai sumokėjusi per 8 mln. Lt, ir UAB „Germanika“, sumokėjusi 3,9 mln. Lt.

„TOP 50“ – sąrašai juridinių asmenų (neįskaitant biudžetinių įstaigų), kurie 2012 metais į VMI sąskaitą sumokėjo daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų vykdomos ekonominės veiklos sekcijoje ar skyriuje.

Sektoriuje „Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė“ įtraukta valstybės įmonė Šilutės miškų urėdija, sumokėjusi 2,037 mln. Lt mokesčių. Maisto perdirbimo sektoriuje – AB „Šilutės Rambynas“, sumokėjusi 2,8 mln. Lt. Tarp energetikos sektoriaus įmonių yra UAB „Šilutės šilumos tinklai“, sumokėjusi 932 tūkst. Lt, o sveikatos apsaugos sektoriuje – Šilutės ligoninė, sumokėjusi 1,29 mln. Lt mokesčių.

„Sumanymas skelbti minėtus sąrašus brendo jau seniai – tam įtakos turėjo ir pasaulinė praktika rodyti visuomenei, kuris verslas įnešė didžiausią indėlį į šalies biudžetą, o kuris stengiasi išvengti mokesčių arba nelaiku vykdo mokestines prievoles.

Tos informacijos nori žiniasklaida bei asocijuotos verslo struktūros. Jie nori žinoti, ar jų partneriai yra patikimi, ar neturi finansinių rūpesčių, ar jų mokesčiai mokami laiku“, – sako VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Skolininkų ir nusižengusių įmonių pavadinimus VMI pradės skelbti sukūrusi tam skirtą programinę įrangą.

Daugiausia mokesčių sumokančių įmonių sąrašai bus skelbiami reguliariai – kas ketvirtį. Sąrašus galima rasti adresu http://nauja.vmi.lt/cms/vmi-informacijos-rinkmenos.