Tarp geriausių Lietuvos ūkininkų – trys šilutiškių šeimos

metu ukis geriausi silutiskiaiLietuvos ūkininkų sąjunga Kaune jau 22-ąjį kartą apdovanojo konkurso „Metų ūkis“ laureatus, tarp kurių – ir trys Šilutės rajone ūkininkaujančios šeimos.

Mišraus ūkio ūkininkams Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams iš Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo atiteko I vieta.

II vieta skirta Albinai ir Romui Undžiams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo, užsiimantiems daržininkyste, o III vieta – Danutei ir Linui Venckams iš Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaimo, kurie užsiima pienininkyste.

Šiems ūkininkams įteiktos statulėlės ir Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai.

Žemdirbiams linkėta stiprybės

Ūkininkavimas – tai ne darbas, o gyvenimo būdas. Taip tarpusavyje juokauja ūkininkai ir jiems tikriausiai pritartų visi, kas yra susidūrę su žemės ūkiu. O geras darbas turi būti įvertintas, tad ūkininkai iš visos Lietuvos atvažiavo į Kauną, kur surengti ūkininkų apdovanojimai „Metų ūkis“.

Šiemet Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį Lietuvos ūkininkų sąjunga konkursą „Metų ūkis“ suorganizavo jau 22-rą kartą. Tai ilgiausias tradicijas tarp žemdirbių turintis konkursas, kuris per daugelį metų išlaikė savo esminius principus. Praėjusį penktadienį, lapkričio 6 dieną, gausus būrys garbių svečių ir sveikintojų susirinko į pilnutėlę Kauno kultūros ir sporto centro „Girstutis“ salę pagerbti konkurso „Metų ūkis 2015“ laimėtojų.

„Dirbti žemę nėra lengva – tai darbas, reikalaujantis daug pastangų ir pasiaukojimo. Lietuva gali didžiuotis savo žemdirbių tradicijomis, kurios yra puoselėjamos ir perduodamos iš kartos į kartą. Todėl man labai malonu sveikinti geriausius Lietuvos ūkininkus. Tokie konkursai – tai gera galimybė pastebėti ir įvertinti pačius geriausius, pačius inovatyviausius ūkius. Šiandien yra geriausias laikas Jums padėkoti už Jūsų darbą“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, sveikindama „Metų ūkio 2015“ nugalėtojus.metu ukis prizai

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad tik dirbant išvien įveikiami visi sunkumai. Juk būtent Lietuvos ūkininkai prikūlė 5,5 mln. tonų grūdų ir šie rodikliai vis auga. Premjeras žemdirbiams linkėjo stiprybės ir užsispyrimo siekiant dar geresnių rezultatų.

Šiais metais 121 žemdirbys gavo apdovanojimą, o iš viso konkurse dalyvavo 410 ūkininkų iš 41 savivaldybės. Tarp nugalėtojų vyravo gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai, vidutinis ūkininkaujančių amžius – 47 metai. Jauniausiam nugalėtojui – 25 metai. Apibendrinant visų laimėtojų ūkininkų dirbamą žemės plotą pagal užpildytas anketas paskaičiuota, kad ūkininkai žemės ūkio veiklai išnaudoja per 27 tūkst. ha žemės.

„Metų ūkio“ apdovanojimai – ilgiausias tradicijas turintis konkursas, kuriame gali dalyvauti ūkininkai iš visos Lietuvos. Jūsų dėka gražėja mūsų kraštas, valgome lietuvišką maistą, tad visi ūkininkai nusipelno didžiausios pagarbos“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmontas.

Pasak „Metų ūkio“ rinkimus mūsų rajone padėjusio organizuoti LŪS Šilutės skyriaus pirmininko Kęstučio Andrijausko, šventiniame renginyje J.Talmontas iš laimėtojų būrio pagyrė gyvulininkystės ūkių kategorijos I vietos laimėtoją – Virginijos ir Kazimiero Gudžiūnų ūkį, esantį Vilkyčiuose. Šie ūkininkai anketoje nurodė, kad savo ekologiniame ūkyje laiko 256 galvijus, jie dirba net 437 hektarus žemės.

Konkurso simboliu šiemet buvo pasirinkti stiklo dirbiniai, kurie simbolizuoja, kokie tyri, šviesūs ir tuo pačiu trapūs gali būti mūsų ūkininkų siekiai ir planai, staiga užgriuvus gamtos stichijoms ar susidūrus su politinių sprendimų padariniais. LŪS pirmininkas J.Talmantas palinkėjo, kad pirmosios vietos laimėtojų šeimas nušviestų skaidri kaip krištolas viltis, antrosios vietos laimėtojus įkvėptų užmojo platumas, o tretieji tegul nusiskynę gyvybės medžio vaisių pasisems stiprybės augti.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasveikino mūsų krašto ūkininkus, dėkodami už mūsų krašto garsinimą, sunkų darbą ir palinkėjo puikaus derliaus ateinančiais metais.

Tarp apdovanojimų savo dainomis gerą nuotaiką dovanojo solistai Evelina Sašenko ir Egidijus Bavykinas bei jiems akomponavęs pianistas Paulius Zdanavičius.