Tarp geriausių šalies ūkininkų – E.Vičkus iš Usėnų ir S.Mockus iš Makių

 NMA apdovanojimai mockus baltraitienePrieš savaitę netoli Vilniaus, Trakų Vokės senajame dvare surengtoje ceremonijoje buvo apdovanoti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) surengto geriausių projektų, įgyvendintų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programą, konkurso nugalėtojai.

Tarp konkurso nugalėtojų buvo ir du mūsų rajono ūkiai: smulkių ir vidutinių ūkių kategorijoje geriausiu pripažintas Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Makių kaime esantis Laimos ir Stepono Mockų uogų ūkis, o sėkmingiausiu jaunojo ūkininko ūkiu Lietuvoje pripažintas Usėnuose gyvenančio Egidijaus Vičkaus ūkis.

Kandidatus konkursui padėjo rasti socialiniai partneriai, savivaldybės, iš jų pagal specialius kriterijus buvo atrinkti paramos gavėjai ir projektai viešam balsavimui. Taigi padėti išrinkti tuos, kas sėkmingiausiai pasinaudojo ES parama žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, balsuodami galėjote ir jūs.

Konkurse buvo 10 nominacijų, įvertinus kelis šimtus Lietuvos ūkių, į kiekvieną nominaciją atrinkta po 5 geriausius kandidatus.
Tarp geriausių projektų, įgyvendintų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programą, konkurse buvo keturi mūsų rajono ūkiai: Egidijaus Vičkaus iš Usėnų, Stepono Mockaus iš Makių kaimo, taip pat už turizmo plėtrą kaimo vietovėse nominuotas rusniškio Raimondo Plikšnio ūkis, o stambiųjų ūkių kategorijoje – Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime ūkininkaujančio Kazimiero Gudžiūno ūkis.

„Šilutės naujienos“ šio NMA konkurso nominantus išsamiai pristatė rugsėjo 1 d. laikraščio Nr. 65, straipsnyje „Renkami geriausi 2007-2013 m. laikotarpio ūkininkų projektai: palaikykime kraštiečius“.

Visi nominantai buvo pakviesti dalyvauti ir baigiamajame projekto renginyje Trakų Vokėje.NMA apdovanojimai egidijus vickus

Tokios idėjos tikslas – viltis, kad gerųjų pavyzdžių atranka ir viešinimas padės apibendrinti 2007-2013 m. Lietuvos kaimo plėtros programos reikšmę šaliai. Taip pat tikimasi, jog susipažinę su nepaprastomis paprastų žmonių sėkmės istorijomis ir kiti tautiečiai supras, jog didelės apimties, išties jkvepiančius projektus įgyvendina konkretūs žmonės – tokie pat, kaip ir jie patys. Vadinasi, iškylančias kliūtis įmanoma įveikti ir bet kuriam iš mūsų ar jūsų, tereikia tik noro.

Todėl Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra su partneriais išleido ir specialų, gausiai fotografijomis iliustruotą leidinį, kuriame išsamiai aprašomi sėkmingiausi minėto laikotarpio kaimo plėtros programos projektai.

Geriausiųjų pagerbimo renginio dalyvius sveikino Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Vyriausybės ir NMA atstovai.
Kalbėtojai akcentavo, jog per minėtą laikotarpį įsisavinta apie 2 milijardus ES lėšų, tad Kaimo plėtros programą galima vadinti viena iš sėkmingiausių.