Tarp iš kalėjimo pabėgusių nepilnamečių – ir šilutiškis

policija9Šeštadienio vakarą Kaune iš kalėjimo – nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pabėgo trys nepilnamečiai. Vienas jų – šilutiškis, kiti du – iš Vilniaus ir Jurbarko.

Visi trys bėgliai – septyniolikmečiai Lukas Červinskas, Marius Galdikas ir Aleksandras Lukačiovas – buvo nuteisti už vagystes ir plėšimus. Pasak respublikinės spaudos, jiems buvo likę dar pustrečių metų laisvės atėmimo bausmės.

Pabėgimas užfiksuotasapie 20 val. 40 min.

Laisve trijulė džiaugėsi vos kelias valandas – naktį visi buvo sulaikyti, ir šiuo poelgiu prie likusios bausmės kiekvienas jų sau dribtelės dar po gerą gabalą nelaisvės.

Teistas ne vieną kartą

Šeštadienį vakare Kauno policija paviešino žinią apie trijų nepilnamečių pabėgimą, informavo, kad bėglių intensyviai ieškoma ir kad policija prašo visuomenės pagalbos.

Persekioti bėglius buvo pasitelktos papildomos pajėgos. Respublikinė žiniasklaida pranešė, jog miestą per naktį šukavo bent 20 pareigūnų ekipažų, taip pat kinologai su šunimis, Kauno padangę raižė ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Pareigūnai užblokavo kai kuriuos išvažiavimus iš Kauno.

Paieškos  taip pat vyko  Vilniuje, Jurbarke bei Šilutėje.

Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, jog tą naktį budėję ekipažai apsilankė M.Galdiko buvusioje gyvenamojoje vietoje bei vietose, kur, policijos žiniomis, jis galėjo būti. Jose nieko įtartina nerasta.

Mūsų mieste papildomų policijos pajėgų nebuvo pasitelkta, nes nebuvo prielaidų, kad bėglys jau galėtų būti čia parvykęs.
M.Galdikas Šilutės teisėsaugai labai gerai žinomas. Paskutinį kartą Šilutės apylinkės teismas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme jį nuteisė šiemet balandžio 7 dieną. 17-metis nuteistas už nesunkų sveikatos sutrikdymą iš chuliganiškų paskatų.

Sulaikomi nesipriešino

3 val. 55 min. Kauno policijos pareigūnai sulaikė du bėglius – jurbarkietį ir šilutiškį. Vaikinai aptikti Kaune, Jurbarko gatvėje, ir nuvežti į policijos areštinę. Sekmadienio rytą, apie 7.30 val., trečiasis bėglys taip pat sulaikytas Kaune.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Dariaus Žukausko, už pagalbą pareigūnai dėkingi ir šalies gyventojams, kurie nepaisydami vėlyvos nakties aktyviai dalijosi informacija apie galimas bėglių buvimo vietas.

Sulaikymo metu nuteistieji nesipriešino. Sulaikyti jie bendravo su pareigūnais, nesielgė įžūliai, nėra duomenų, kad būdami laisvėje jie būtų spėję padaryti naujų nusikaltimų.

Už pabėgimą iš laisvės atėmimo vietos trijulei gresia baudžiamoji atsakomybė. Jų kaltę neabejotinai apsunkins ir tai, kad bėgdami jie sužeidė vieną pareigūną.

Pirminiais duomenimis, pabėgimo metu vaikinai buvo ne izoliatoriuje, kuris stipriai saugomas, bet kitoje gatvės pusėje esančiame socialinės reabilitacijos centre. Jo apsauga daug lengviau įveikiama. Bėgliai paspruko išdaužę durų stiklą.

Dėl šio įvykio Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje – pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 241 str. 2 d. “Kalinio pabėgimas”. Už šiame straipsnyje numatytus veiksmus asmuo baudžiamas laisvės atėmimu iki 5 metų.