Tarp Lietuvos eksporto lyderių – „Klasmann – Deilmann Šilutė“

klasmann delmann eksporto apdovanojimasLietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei jų asociacija (LPPARA), siekdami plėtoti Lietuvos įmonių pagamintos produkcijos, atliekamų darbų ar teikiamų paslaugų eksportą, vertinti bei viešinti šio proceso tendencijas bei panaudoti tam palankias sąlygas, šiemet jau penkioliktąjį kartą surengė konkursą „Lietuvos eksporto prizas“.

Džiugi žinia ta, kad šiame konkurse puikiai įvertinta viena iš stambiausių Pamaryje įmonių – durpių gavybos ir substratų gamybos bendrovė „Klasmann – Deilmann Šilutė“. Ji su dar keturiomis įmonėmis apdovanota didžiuoju „Lietuvos eksporto prizu 2015“.

Prizą įteikė ministras pirmininkas

Prieš keletą dienų UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas lankėsi sostinėje, kur oficialiame apdovanojimų renginyje Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius jam įteikė didįjį „Lietuvos eksporto prizą“. Jį sudaro Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų simboliką vaizduojantis meno gaminys ir diplomas, pasirašytas LPPAR asociacijos prezidento Šarūno Kliokio.

Beje, apdovanojimas iš ministro pirmininko rankų Šilutėje veikiančios įmonės vadovui K.Kaminskui nebuvo pirmasis. 2014-aisiais UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ apdovanota LR ministro pirmininko A.Butkevičiaus padėkos raštu už darnią ir modernią gamybą, atsakingą socialinę veiklą Lietuvos regionuose, lietuviškos produkcijos vardo platinimą pasaulio rinkose.

„Labai malonu gauti verslo įvertinimą. Tai visos įmonės darbuotojų pastangų, bendro darbo pasiekimas“, – sakė K.Kaminskas. Anot jo, įmonė yra iškėlusi sau didelį iššūkį: gaminti kokybiškai, laiku, produktyviai, ir tą stengiasi visada atlikti.  

Šilutės durpės keliauja į 80 šalių

UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ skaičiuoja jau daugiau nei 100 metų darbinės veiklos, kai 1882 metais buvo pradėtas eksploatuoti durpių telkinys. Nuo 1991 metų įmonė įsijungė į tarptautinio koncerno „Klasmann – Deilmann“ veiklą, pradėjo gaminti substratus pramoninei šiltnamininkystei.

Šiandien įmonė gamina standartinių skirtingų 70 receptūrų, skirtų šiltnamininkystės sektoriui, ir jau 10 metų yra sertifikuota pagal ISO 9001 standartą. Įmonė dirba su daugiau kaip 40 pasaulio šalių akredituota sertifikavimo organizacija LRQA.

„UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ yra viena pagrindinių gamybos bendrovių Klasmann – Deilmann koncerne. Šilutėje kasmet pagaminama daugiau kaip 1,0 mln. kub. m substratų“, – apibūdina sėkmingą bendrovės veiklą generalinis direktorius K.Kaminskas.

Pasak pašnekovo, iš Šilutės durpyno gaunama produkcija realizuojama į daugiau nei 80 įvairių pasaulio šalių: 60 proc. realizuojama ES šalyse, likę 40 proc. – kitose pasaulio šalyse.

„Rinkų geografija labai plati: nuo artimesnių ir tolimesnių Europos šalių – Vokietijos, Olandijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos iki tokių egzotinių šalių kaip Japonija, Tailandas, Singapūras, Malaizija ar Vietnamas, Australija, Venesuela, Čilė, Peru ir t.t.“, – vardija generalinis direktorius, primindamas, jog 2012 metais įmonė pradėjo produkciją eksportuoti ir į JAV.

Įdarbina kelis šimtus šilutiškių

„Visame pasaulyje kultūriniai substratai suteikia esminį pagrindą augalų auginimui ir užtikrina sėkmingą mūsų partnerių ir klientų sodininkystę. Visa mūsų įmonių grupė turi gausų gamybos ir prekybos įmonių skaičių Europoje, Azijoje ir Amerikoje“, – „Šilutės naujienoms“ sakė generalinis įmonės direktorius K.Kaminskas.

UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ dirba 160 darbuotojų. Intensyviuoju periodu, kai prasideda žaliavos gavyba, trunkanti nuo balandžio iki rugsėjo pradžios, kasmet įmonė papildomai priima apie 100 darbuotojų.

Šiemet įmonėje duris atvers moderni mokymų klasė, kurioje bus vedami specialūs apmokymai ne tik naujiems darbuotojams, bet ir suteiks galimybes kelti savo kvalifikaciją jau ne vienerius metus dirbantiems asmenims.

Kasmet – nauji iššūkiai

2010 metais ši Šilutėje veikianti įmonė buvo viena pirmųjų Lietuvoje, kuri įsidiegė intelektualią ir modernią verslo valdymo bei apskaitos programą SAP B 1. Dar tais pačiais metais šilutiškiai investavo per 10 mln. Eur į gamybinių pajėgumų plėtrą – į naujo fabriko statybas, modernias sijojimo, maišymo, pakavimo linijas).

2013 metų pabaigoje UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ jau buvo  sertifikuota pagal AEO standartus (Authorised Economic Operarors), kurie plačiai taikomi pasaulinėje rinkoje. Kitaip tariant – tai vienintelė savo pramonės atstovė Lietuvoje, turinti šį sertifikatą.

Dar brandesni buvo 2014-ieji, kai UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ savo fabrikus sertifikavo pagal tarptautinius RHP standartus, kurie plačiai taikomi pramoninės šiltnamininkystės sektoriuje visoje Europoje. Lietuvoje tai – pirma istorijoje ir vienintelė įmonė, kuri dirba pagal šį standartą. Taip pat įmonėje buvo standartizuota ir atlygio sistema, pereinant prie „Hay“ metodikos, kai nuolat investuojama į darbuotojų mokymus.

Pernai įmonė sėkmingai įgyvendino 10 mln. Eur investiciją į gamybinių pajėgumų plėtrą, mokslinio šiltnamio statybą bei buvo sertifikuota pagal OHSAS 18001 vadybos sistemos standartus.