Tarp Lietuvos socialinio darbo šviesulių – šilutiškė V.Murauskienė

Apdovanota Virginija_Murauskiene„Manau, kad tokio apdovanojimo yra verta kiekviena mano kolegė socialinė darbuotoja“, – atvirauja viena geriausių Lietuvos socialinių darbuotojų šilutiškė Virginija Murauskienė.

Aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) apdovanojimas už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityje – „Gerumo žvaigždė“ ir padėkos raštas jai buvo įteiktas spalio 7 dieną Vilniuje, geriausių Lietuvos socialinių darbuotojų rinkimus vainikavusioje šventėje. Apdovanojimą šilutiškė pelnė nominacijoje „Už darbą bendruomenėje“.

V.Murauskienė kolegų apibūdinama kaip itin atsakinga, pareiginga, komunikabili ir empatiška, ji – taip pat ir įvairių renginių organizatorė.

„Šilutės naujienos“ primena, kad 2015-aisiais V.Murauskienė buvo išrinkta geriausia „Metų socialine darbuotoja“ Šilutės rajono savivaldybėje.

Rinko iš 70 kandidatų

„Socialinio darbuotojo profesinis kelias yra sudėtingas. Juo einantis turi būti ne tik labai stiprus, bet kartu geranoriškas ir kantrus. Ačiū, kad sudėtingose situacijose randate geriausius sprendimus, padedate žmonėms, juos skatinate keistis ir, svarbiausia, tai darote profesionaliai ir nuoširdžiai“, – sveikindama „Gerumo žvaigždės“ apdovanojimų šventės dalyvius sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Šiemet SADM jau trečią kartą organizuojamame konkurse sulaukta beveik 70 kandidatūrų.

Socialinius darbuotojus geriausiųjų rinkimams siūlė jų kolegos, artimieji, žmonės, sulaukiantys jų pagalbos.

Nugalėtojams įteiktas aukščiausias SADM apdovanojimas – „Gerumo žvaigždės“, o visiems nominuotiesiems – ministrės A.Pabedinskienės padėkos raštai.

Šventės metu  aukščiausi ministerijos apdovanojimai, skiriami už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityje, įteikti šešiose kategorijose geriausiais pripažintiems socialiniams darbuotojams.

Kategorijos buvo šios: „Už darbą su vaikais“, „Už darbą su senjorais“, „Už darbą su neįgaliaisiais“, „Už darbą su šeimomis“, „Už darbą su patiriančiais krizę“ ir „Už darbą bendruomenėje“.

Geriausia 2015-ųjų metų socialinė darbuotoja

2015-aisiais už darbą su socialinės rizikos šeimomis V.Murauskienė  buvo paskelbta geriausia metų socialine darbuotoja Šilutės rajono savivaldybėje.

Ji aktyviai dalyvavo labdaros projekte „Vaikų svajonės“, į kurį įtraukė ne tik šilutiškius, bet ir užsienyje gyvenančius geros valios žmones. Šiuo projektu siekta įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti juos svajoti ir tikėti svajonių išsipildymu.

Kartu su Šiaurės Airijoje gyvenančia Svetlana Butvydiene, kitais geros valios žmonėms, ši darbuotoja padėjo išpildyti net 91 vaiko svajones.

Ant V.Murauskienės pečių 2015-aisiais gulė ir visų seniūnijų socialinių darbuotojų sąskrydžio organizavimo rūpesčiai.

Ši socialinė darbuotoja yra ir socialinių darbuotojų darbui su rizikos šeimomis metodinio ratelio pirmininkė, todėl jos nuomonės neretai klausia ir Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai.

Nesijaučia išskirtinė
Apdovantoja Virginija_Murauskiene_2
V.Murauskienės kandidatūrą geriausiųjų Lietuvos socialinių darbuotojų rinkimuose pasiūlė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Ji pati apie tai sužinojo nelikus nė savaitei iki šventinio renginio sostinėje.

„Šilutės naujienų“ kalbinta V.Murauskienė džiaugiasi šiuo laimėjimu, tačiau vertina dvipusiškai. Viena vertus, jai tai yra netikėtumas, kuris pakylėja ir motyvuoja darbe. Antra vertus, ją šiek tiek trikdo toks išskirtinumas. Anot Virginijos, rajone yra ir daugiau puikių socialinių darbuotojų, jos kolegių, kurios taip pat vertos apdovanojimų.

„Visi mes esame žmonės, visi kartais padarome kažkokių klaidų“, – kuklinasi ji.

Socialinės darbuotojos darbą V.Murauskienė dirba jau 9 metus, šiuo metu ji lanko 17 socialinės rizikos šeimų. Kasdien moteriai tenka susidurti su skausmu, nusivylimu, skurdu, socialinių įgūdžių stoka, nemokėjimu parodyti meilės savo vaikams (nors iš tikrųjų juos myli).

V.Murauskienė atviravo, kad socialinės darbuotojos darbas yra sudėtingas, į jį neinama kaip į šventę. Kitų žmonių sunkumus ir bėdas ji išgyvena jautriai. Nors stengiasi į savo lankomus žmones žiūrėti kaip į klientus, tačiau ne visada tai pavyksta, – problemų sprendimų paieška, emocijos nepalieka moters ir grįžus po darbų.