Tarptautinę archyvų dieną pagerbtos ir šilutiškės

archyvu dienaTarptautinės archyvų dienos proga Klaipėdos apskrities archyvas pirmą kartą pakvietė į šventę Savivaldybės archyvares ir seniūnijų raštvedes, kurios tvarko seniūnijų archyvus. Šventėje dalyvavo atstovės iš visos Klaipėdos apskrities savivaldybių. Šilutės rajono savivaldybei atstovavo 11 darbuotojų delegacija.

Tarptautinė archyvų diena minima kasmet birželio 9 dieną. Sprendimą minėti šią datą 2007 m. priėmė Tarptautinė archyvų taryba – nevyriausybinė organizacija, jungianti pasaulio archyvarų bendruomenę ir skatinanti dokumentinio paveldo išsaugojimą bei sklaidą. UNESCO šią organizaciją įsteigė 1948 m. birželio 9 d. Lietuvoje Tarptautinė archyvų diena minima palyginti neseniai, nuo 2009 m. birželio 9-osios.

Klaipėdoje Gyvo archyvo dienos renginys prasidėjo Klaipėdos apskrities archyvo direktoriui Edmundui Bareišai ir jo patarėjai Raimondai Mažrimienei tarus sveikinimo žodį.

Klaipėdos apskrities archyvo direktoriaus padėkos raštais už ilgametį, nuoširdų darbą, atsakingą požiūrį į profesinę veiklą apdovanotos Šilutės r. savivaldybės darbuotojos: Rasutė Tarozienė, Danguolė Survilienė, Genefa Edriukaitienė, Ingrida Rūta Kuršelienė, Virginija Šikšniuvienė, Elvyra Jokšienė, Rimonta Budrikienė, Genė Toleikienė, Birutė Razbadauskienė ir Violeta Astrauskienė.

Po oficialiosios dalies viešnios buvo pakviestos į apžvalginę ekskursiją po apskrities archyvo saugyklas, pamatė darbuotojų valdas, iš arti apžiūrėjo archyve saugomus dokumentus.

Raštvedyba – tautos istorija dokumentuose. Po kruopelę, vienaip ar kitaip, šią istoriją kaupia, saugo ir seniūnijų raštvedės. Dokumentai įamžina sprendimus, veiksmus, atsiminimus. Tai unikalus palikimas, perduodamas iš kartos į kartą. Dokumentas nuo pat parengimo akimirkos tampa informacijos šaltiniu, todėl svarbu, kad jis būtų išsaugotas. Dokumentai atlieka esminį vaidmenį visuomenės vystymosi procese, saugodami istorinę atmintį.

Šventės proga atminimo dovanos su Šilutės r. savivaldybės simbolika įteiktos archyvo direktoriui E.Bareišai ir vyriausiajai apskrities archyvo specialistei Giedrutei Vaivadaitei, jiems padėkota už nuolatinę metodinę pagalbą bei konsultacijas dokumentų valdymo klausimais.

Šventė baigėsi bendraujant prie kavos puodelio, diskutuojant apie archyvų svarbą, jų veiklos tęstinumą ir iškylančius iššūkius, apie galimybes organizuoti seminarus, bendras parodas.