Tarptautinę kredito unijų dieną paminėta brandi Šilutės kredito unijos sukaktis

UNIJOS 3 REGINA DRAGSpalio 16-ąją, Tarptautinę kredito unijų dieną, Šilutės kredito unija su aukščiausiais veiklos pasiekimais pasitiko brandžią sukaktį – 18 gyvavimo metų.
Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė, administracijos direktorė Genovaitė Kimbrienė tą dieną konstatavo, kad unija turi 8457 narius, valdomas kapitalas – aktyvai – perkopė 80 mln. litų. Šilutės kredito unija pagal savo veiklos rezultatus yra tarp kelių lyderiaujančių kredito unijų Lietuvoje. Mūsų unijos nariai gali ramiai pasitikti euro įvedimą Lietuvoje – kredito unija yra visiškai pasirengusi tokiam procesui.

G.Kimbrienė sakė, kad tokie rezultatai pasiekti tik todėl, kad būrys visuomenininkų – Valdybos, Paskolų komiteto nariai, UNIJOS 1 BALTUTI IR PALEKASStebėtojų taryba bei 26 samdomi unijos darbuotojai dirba nuoširdžiai, principingai ir savo bendravimu primena didžiulę šeimą. Tokie šilti bendruomeniški santykiai, be jokios abejonės, pasidalinami su visais kredito unijos nariais.

Šventė visiems

Tarptautinę kredito unijų dieną į Šilutės unijos centrinę kasą užėjusiems unijos nariams buvo pasiūlyta puodelis kavos, saldainių.

Surengta loterija, kurios 50 laimėtojų gavo kvietimus į Edmundo Kučinsko koncertą, kuris įvyks spalio 23 dieną Šilutėje. Loterijoje galėjo dalyvauti visi, kurie nuo spalio 1 dienos lankėsi Šilutės kredito unijoje ir jos 11-koje nutolusių kasų visose savivaldybės seniūnijose.

Su puokštėmis gėlių uniją aplankė rajono vadovai – meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, kurie taip pat yra unijos nariai ir naudojasi jos paslaugomis.

Šventės dieną uniją aplankė ūkininkai, kurie prieš 18 metų buvo unijos steigėjai – susibūrė ir metė iššūkį nelankstiems tuometiniams bankams, nepasitikėjusiais ūkininkų perspektyva.
Atvyko ir keletas jaunų ūkininkų, tik prieš kelerius metus pradėjusių savarankišką veiklą, ir verslininkai, kurie yra dėkingi unijos darbuotojams už paramą sprendžiant finansines problemas.
Dalis jų sutiko su „Šilutės naujienomis“ pasidalinti  mintimis apie savo veiklą ir ryšius su kredito unija.

Regina DRAGŪNIENĖ, švėkšniškė, ūkininkaujanti Surinkiškių kaime:

– Kredito unijos nariais kartu su vyru Kostu tapome nuo jos įsikūrimo pradžios. Buvome aktyvūs paslaugų naudotojai ir niekad neteko nusivilti. Visuomet saugojome savo reputaciją, stengėmės kuo tvarkingiau vykdyti kreditinius įsipareigojimus. Todėl visuomet jautėme, kad unijos administracija nedvejodama tiesė pagalbos ranką tuomet, kada jos reikėjo.

Dabar turime 66 raguočių ūkį, valdome 150 ha nuosavos ir nuomojamos žemės. Per metus perdirbimui parduodame apie 200 tonų pieno. Tai unija suteikė pasitikėjimo garantą, kad dalyvautume žemės ūkio paramos programose, kad trūkstamų lėšų gautume be jokių vilkinimų ir biurokratijos. Pradėję nuo minimalaus ūkio, dabar jau turime viską, ko reikia sėkmingam šeimos ūkiui: tvarkingas fermas, žemės ūkio padargus ir techniką, pieno melžimo ir atvėsinimo įrangą.

Džiaugiuosi, kad kartu su trimis samdomais darbuotojais ūkyje darbuojasi ir duktė, kuriai, ko gero, ateityje gali tekti perimti sukurtą ūkį.

Dovydas LENGVINAS, Degučių kaimo 28 metų ūkininkas:

– Savo asmeninį ūkį įregistravau prieš trejus metus, tuo pat metu tapau ir kredito unijos nariu. Pinigų reikėjo karvėms pirkti, technikai, padargams įsigyti. Optimistiškai tikėdamasis, kredito kreipiausi ir į bankus, tačiau greit supratau, kad pradedantiems ūkininkams, dar neturintiems didelių pajamų, ten nėra ko belstis. Tad teko pasinaudoti tėvo Elmuto Lengvino patarimu eiti ten, kur esi laukiamas, – į kredito uniją. Kadangi tėvo reputacija unijoje – puiki, tai jo laidavimo pakako visoms mano pirmosioms svajonėms išpildyti – tapti savarankišku ūkininku.

Dabar turiu kitą svajonę – noriu prekiauti savo užaugintų mėsinių raguočių mėsa, bet tam reikės specialios skerdyklos ir prekybos vietos įrangos. Jau domiuosi jaunųjų ūkininkų paramos fondų programomis, kuriose įmanoma gauti 100 proc. paramą. Esu įsitikinęs, kad unija parems mano idėją ir finansuos suplanuotus darbus, bent tiek laiko, kol įgyvendinęs projektą gausiu paramos fondų finansavimą.

UNIJOS 2  LOTERIJAStasys BALTUTIS, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grigališkės kaimo ūkininkas, transporto įmonės savininkas:

– Jaučiuosi atsakingas už Šilutės kredito unijos veiklą, nes prieš 18 metų buvau jos steigiamojo susirinkimo dalyvis ir dabar vadinuosi šio kredito kooperatyvo steigėju. Džiugu, kad tuometinė mūsų iniciatyva nenuvylė, kasmet stebiu, kaip unija sėkmingai vystosi.

Savo ūkininkavimo pradžioje išbandžiau įvairias sritis, ne tik žemdirbystę. Teko auginti kiaules, galvijus. Dabar esu apsisprendęs auginti tik javus – turiu bemaž 200 ha pasėlių.

Unija padėjo pradėti transporto verslą. Įsigijau krovininių automobilių, priekabų.

Sukurtame ūkyje ir versle darbuojasi visa šeima – žmona Adma, sūnus Ramūnas ir netgi uošvė. Visi jie – Šilutės kredito unijos nariai.

Be unijos paslaugų mūsų šeima tikrai nebūtų sukūrusi tokio savarankiško verslo. Esu užsispyręs naudotis tik unijos paslaugomis, nors dabar būčiau laukiamas ir bankuose. Bankai ateina ir išeina, o Šilutės kredito unija yra mūsų pačių. Į uniją ateinu kaip į savo namus. Net pavedimų nemėgstu daryti internetu – daug mieliau pabendrauti su savo unijos darbuotojais.

Ramūnas PALEKAS, rusniškis, mišraus ūkio savininkas:

– Turiu 80 raguočių ir apie 70 ha žemės, kurioje auginu pašarus. Unijos nariu tapau tik šią vasarą, kai atsidūriau beviltiškoje situacijoje. Prireikus paskolos modernizuoti ūkį, net ir tas bankas, kuriame visuomet turėjau sąskaitą į kurią plaukdavo pajamos už parduodamą produkciją, negalėjo suteikti reikiamo garanto.

Tik Šilutės kredito unijos vadybininkės sutvarkė dokumentus, kad gaučiau Žemės ūkio paskolų garantijų fondo paslaugas. Joks bankas Šilutėje tokios paslaugos negalėjo suteikti. O gal tik nenorėjo gaišti laiko?

Saulius BIRGIOLA iš kaimyninio Gargždų rajono, Vėžaičių kaimo:

– Esu asocijuotas unijos narys, nes negyvenu Šilutės rajone. Mano verslas – netradicinis ir bet kurioje finansinių paslaugų įstaigoje greičiau sulaukiu šypsenos nei rimto požiūrio. Auginu peliukus ir žiurkes kaip plėšrūnų maistą ir tiekiu zooparkams.
UNIJOS JAUNAS
Prieš tris metus atradau Šilutės kredito uniją ir dabar per ją sukasi visa mano įmonės apyvarta. Šilutės kredito unijos paslaugas labai gerai vertinu, kad čia patogiausiai ir greičiausiai galiu gauti 100-150 tūkst. litų paskolas, kurių skubiai prireikia apyvartinėms išlaidoms. Pastebėjau, kad unijoje yra žymiai pigesnė pavedimų kaina – per metus mano įmonė įprastai išleidžia apie 8 tūkst. litų vien tik bankų pavedimams. Deja, vis dar turiu naudotis ir bankuose esančiomis sąskaitomis, nes yra klientų, kurie moka kitokia valiuta nei euras.

Džiugu, kad po Naujųjų metų kredito unijoje kelis kartus paspartės pavedimų užskaitymas, tikėtina, kad pasikeis ir kitokios valiutos nei euras operacijų sąlygos.

Vladas MURAULA, ūkininkas nuo Vainuto krašto:

– Į Šilutės rajoną iš Tauragės atsikrausčiau plikas ūkininkas, šeimoje auginantis 11 vaikų ir vieną globotinę, tad be unijos finansinių paslaugų tikrai niekaip nebūčiau išsivertęs ir jokio ūkio nesukūręs. Dabar turiu 140 karvių ir prieauglių bei būtiniausią techniką. Tikrai pripažįstu, kad ne visuomet drausmingai sugebėdavau mokėti paskolos įmokas ir palūkanas, ne kartą mane aplankė unijos darbuotojai – pasidomėti, kaip sekasi darbas, ir paraginti vykdyti įsipareigojimus unijai. Tačiau niekad nepatyriau pažeminimo ar grasinimų anstoliais. Gražiai kartu sprendėme, kaip palankiau išsisukti iš bėdos.

Unijai dėkingas ir už tai, kad į ūkį, sukurtą su jos pagalba, iš užsienio grįžta ir mano vaikai. Juk bemaž visi buvo išbėgę „ilgesnio ir lengvesnio“ pinigo užsidirbti. Dabar jau sugrįžo sūnūs Vladas ir Viktoras, apie sugrįžimą į tėviškę rimtai svarsto ir sūnus Povilas. Vaikai pradeda jausti, kad ir namuose galima pragyventi.

Unijoje jaučiuosi kaip savo nuosavoje įstaigoje. Čia nesutinku šaltų ir abejingų veidų. Jeigu ko nežinau, visuomet galiu pasitarti su kasininkėmis ar vadybininkėmis Liuda ar Lilija. Nė karto jų patarimai nebuvo beprasmiai.