Tarptautinė policijos operacija: kratos ir sulaikymai vyko ir Šilutėje

Tarptautine operacijaSpalio 20 d. gausios Lietuvos ir Vokietijos policijos pajėgos dalyvavo stambioje tarptautinėje operacijoje, kurios metu buvo atliekamos kratos ir sulaikymai.

Operacija vienu metu prasidėjo keliuose Lietuvos miestuose ir Vokietijoje, joje dalyvavo apie 900 pareigūnų iš abiejų šalių.

Sulaikytųjų buvo ir Šilutėje.         

Tądien vienu metu Lietuvoje ir Vokietijoje buvo atlikta daugiau kaip 100 kratų gyvenamosiose patalpose, garažuose, automobilių supirktuvėse, automobiliuose. Kratų metu rasta įranga, skirta transporto priemonių užvedimui, automobilinės magnetolos, automobilinė navigacija, dokumentai, kompiuteriai, SIM kortelės, ginklai, kiti civilinėje apyvartoje uždrausti daiktai.

Operacija vienu metu vyko keliuose Lietuvos miestuose – Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Telšiuose ir Šilutėje.

Jai vadovavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, dalyvavo LR generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, policijos įstaigų kriminalinės policijos pareigūnai.

Operacijos metu sulaikyta 17 nusikaltimams vadovaujančių asmenų, 7 įtariamieji sulaikyti Lietuvoje. Visiems jiems išduoti Europos arešto orderiai, bus kreipiamasi į teismą dėl jų suėmimo.

Tyrimas pradėtas gavus informacijos, kad lietuviai, bendradarbiaudami su Vokietijoje gyvenančiais tautiečiais, vagia prabangius automobilius ir juose paliktus daiktus. Iš Lietuvos į Vokietiją atvykdavo jauni asmenys, kurie būdavo apgyvendinami Vokietijoje, čia vykdydavo vagystes, vogtus daiktus veždavo į Lietuvą ir pardavinėdavo turguose ir kitose vietose.

Policijos duomenimis, vien tik per metus nusikaltimais įtariami asmenys padarė apie 5 mln. eurų žalą Vokietijos gyventojams.

Tyrimas Lietuvoje pradėtas prieš metus, pastarajai operacijai rengtasi apie 2 mėnesius.