Tarptautinę teatro dieną rusniškiai pakvietė į premjerą

DSCN5978Rusnė neįsivaizduojama be teatro. Čia nuo seniausių laikų skamba gyvas scenos žodis, žiūrovai gėrisi šmaikščiomis mėgėjų aktorių improvizacijomis ir mena šiltus pavakarojimus. Be abejonės, už daugelio pastatytų spektaklių širmos skambėjo ir skamba ilgametės režisierės, visuomenininkės Virginijos Gajauskienės vardas. Ši moteris kelias dešimtis metų „augina“ rusniškius teatro scenai, buria juos bendrai idėjai.

Ir šiemet, minint Tarptautinę teatro dieną, salos šviesuolių bei entuziastų būrelis, suvienytas V.Gajauskienės, vėl pakvietė į naują premjerą.

Dar ne paskutinė „gulbės giesmė“

Prieš dvejus metus, minint Rusnės dramos mėgėjų teatro veiklos 60-metį, V.Gajauskienė su būreliu mėgėjų aktorių pristatė Nikolajaus Gogolio šmaikščią pjesę „Vedybos“. Tąkart režisierė, kreipdamasi į žiūrovus, sakė, jog pjesė „Vedybos“ – „paskutinė gulbės giesmė“. Bet kūrybos gija nenutrūko, nes meilės teatrui ir scenai išplėšti iš širdies tiesiog neįmanoma.DSCN6065

Laikas tekėjo kaip potvynio vandenys, o naujos idėjos bei scenarijai vėl sugulė režisierės rankraščiuose.

„Noras kurti negęsta, o didžiausia sielai atgaiva – pačios kuriami bei režisuojami spektakliai“, – pripažįsta V.Gajauskienė.

Suvienijo salos šviesuolius

Kovo 27-ąją, Tarptautinės teatro dienos pavakarę Salos etnokultūros ir informacijos salėje vėl šurmuliavo neabejingieji teatrui, vėl šypsenos puošė draugų veidus, vėl su šūsnimis gėlių būriavosi bendraminčiai.

Žiūrovams buvo pristatyta apie valandą trunkanti premjera – nuotaikinga Grigorijaus Kanovičiaus pjesės „Slaptažodis „Mūza“ pirmoji dalis.

Scenoje pasirodė daugeliui jau žinomi aktoriai mėgėjai: rusniškis Gintaras Banys (Tardytojas), Dalia Kubilienė (Laisvė Budrytė), Arūnas Nausėda (Kino studijos direktorius Grabovskis), Petras Stankus (Režisierius Kirša), Rita Kubaitienė (Viešbučio administratorė Nastutė). Pirmą kartą į Rusnės sceną žengė ir debiutantė – Režisieriaus dukros Ūlos vaidmenį sukūrusi Kristina Petkutė.

Po premjeros dėkodama už sveikinimus ir gėles, V.Gajauskienė sakė, kad dėl laiko stokos ir aktorių užimtumo nepavyko iki galo pastatyti pjesės. Bet ji pažadėjo, jog visą pjesę bus galima pamatyti šių metų rudenį.

Pjesės „Slaptažodis „Mūza“ žiūrovų ir aktorių laukė maloni staigmena. Aplankyti rusniškių ir pasveikinti juos su Teatro diena buvo atvykusios režisierės V.Gajauskienės draugės bei bendramintės iš Drevernos – moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ (vad. Virginija Asnauskienė). Moterys atliko keletą savo repertuaro dainų bei pakvietė visus atsakyti į šmaikščius klausimus, improvizuoti.