Tarptautinėje parodoje „Adventur“ – dėmesys Pamario kraštui

adventur 0702 nSausio 23-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ ekspozicijų salėse šurmuliavo 3-ioji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2015“. Parodoje dalyvavo per 200 dalyvių iš 18 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Indonezijos, Irano, JAE, Lenkijos, Portugalijos, Turkijos, Tailando, Tuniso, Norvegijos, Slovakijos, Suomijos, Seišelių salų.

Šilutės rajono turizmo išteklius bei galimybes pristatė VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro (toliau – Šilutės TIC) darbuotojai ir rajono savivaldybės atstovai.

Šilutiškiai kartu su kolegomis iš Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrų pristatė Vakarų Lietuvos turizmo galimybes bendrame Lietuvos turizmo departamento stende „Pažink Lietuvą“.

Dėmesio sulaukė Šilutės kraštas

Pasak Šilutės TIC direktorės Rasos Kmitienės, „Adventur“ – vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą. Vienoje vietoje galima susipažinti su Lietuvos ir užsienio turizmo ir poilsio galimybėmis, paragauti įvairių pasaulio šalių virtuvės patiekalų, patirti emociją „Noriu keliauti čia ir dabar!“.

R.Kmitienė pasakojo, kad trijų dienų nuotaikingas turas „Adventur“ visus kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, adventur 1600 negzotines pasaulio šalis, siūlė idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, kaip užsienyje rengti šventes, išmokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas, siūlė išmėginti aktyvias pramogas, pristatė didžiausius Lietuvos muzikos festivalius ir kvietė įsigyti keliones pigiau. Turizmo verslo atstovai parengė ir padovanojo lankytojams ne tik daugybę dovanų ir prizų, bet ir išskirtines nuolaidas.

Sausio 23 d. verslo atstovai buvo pakviesti į tarptautinę „Buy Lithuania 2015“ kontaktų mugę, kurioje Šilutės TIC dalyvavo jau antrą kartą. Taip pat kontaktų mugėje dalyvavo išvykstamojo turizmo organizatoriai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos ,Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Izraelio, Kazachstano ir Azerbaidžano.

Šilutės rajonas sulaukė nemažai dėmesio tiek iš turistinių firmų, tiek iš pavienių lankytojų. Anot Šilutės TIC direktorės, parodos lankytojams buvo pateikta informacija apie rajono rekreacinius išteklius, turizmo įmones, laisvalaikio praleidimo, apgyvendinimo galimybes, taip pat platinama bendra informacija apie miestą ir rajoną.

„Žmonėms neužtenka vien nakvynės ir maitinimo paslaugų, jiems reikia kultūrinių bei pažintinių programų. Sulaukiame vis didesnio susidomėjimo edukacinėmis programomis. Parengtoje ir pristatytoje informacinėje medžiagoje lankytojai galėjo rasti informacijos apie dviračių trasas Šilutės rajone, informacijos apie kultūros, istorijos ir gamtos paminklus, pėsčiųjų takus ir reklaminę informaciją apie Šilutės krašte teikiamas turizmo paslaugas“, – sakė R.Kmitienė.

Parodos metu buvo sulaukta išskirtinio susidomėjimo iš Vokietijos ir Rusijos išvykstamojo turizmo organizatorių. Pastarieji pateikė konkrečius klausimus apie apgyvendinimo įstaigas, dviračių nuomą Pamario krašte ir Šilutės mieste. Ypač domino labiausiai turistų pamėgtos vietos – Rusnės sala, Ventės ragas. Ir kelionių operatoriai, ir patys parodoje dalyvavę turistai teiravosi, ar jau šiemet turizmo laikotarpiu, bus atidaryta renovuojama Ventės rago stotis.

Pristatė naujoves

Pasak R.Kmitienės, parodos metu buvo pristatytos dvi naujovės: informacija apie Švėkšnos miestelį ir leidinys „Po Šilutę pėsčiomis“, kurį parengė Savivaldybės Kultūros skyriaus darbuotojai. Šiame leidinyje pateikta visa informacija, padėsianti pritraukti lankytojus į Šilutės miestą, – aprašyti ir nurodyti labiausiai lankomi objektai.

Verslo misijos metu pristatyti Lietuvos atvykstamojo turizmo organizatoriai, SPA ir sveikatingumo paslaugų tiekėjai, apgyvendinimo paslaugų tiekėjai, konferencijų ir renginių organizatoriai, Lietuvos turizmo informacijos centrai, taip pat ir Šilutės turizmo informacijos centras.

Šilutės TIC direktorė sako, kad ir kaimynai latviai, ir vokiečiai vis labiau domisi turizmo galimybėmis Pamario krašte, tad jau vasario 3-6 dienomis šilutiškiai dalyvaus tarptautinėse turizmo parodose Rygoje (Latvija) ir Hamburge (Vokietija) ir pristatys informaciją apie Pamarį.

„Dalyvavimas verslo misijoje buvo vaisingas – užmegzti nauji verslo kontaktai ir numatytas bendradarbiavimas. Tam, kad bendradarbiavimas nenutrūktų reikalinga mūsų rajono turizmo verslininkų pagalba, todėl kviečiame rajono turizmo paslaugų verslininkus apsilankyti Šilutės TIC bei aptarti bendradarbiavimo su turizmo operatoriais galimybes“, – sakė R.Kmitienė.