Tarptautinės kavos dienos proga – kavos puodelio kelionė aplink pasaulį

nuotr. copyDaugumai mūsų rytas neįsivaizduojamas be puodelio kavos. Prie pusryčių stalo, automobilyje važiuojant į darbą ar iš lėto gurkšnojant lauko kavinukėje vasarą – diena prasideda nuo kavos. Rytoj visi prisiekę „kofemanai“ minės Tarptautinę kavos dieną. Šia proga per pasaulį nuvilnys ir milžiniška rytinio kavos puodelio grandinė, kurios tikslas – ne tik prabudinti.

Kavos puodelio kelionė per pasaulį

Pasaulinė kampanija „Labas rytas, pasauli“ (angl. Good Morning World) – 24 valandas truksianti Facebook transliacija, sudaryta iš tūkstančių videoklipų, kuriuose viso pasaulio „kofemanai“ mėgausis savo rytiniu kavos puodeliu ir virtualiai perduos jį kitiems. Pirmą kartą organizuojama „Labas rytas, pasauli“ iniciatyva prasidės Australijoje ir kartu su saulėtekiu keliaus aplink žemės rutulį, sujungdama skirtingas tautas ir kultūras, kurias vienija meilė kavai.

Tačiau „Labas rytas, pasauli“ siekia ne tik suvienyti kavos gerbėjus, bet ir užtikrinti, kad rytine kava mėgausis ir ateities kartos. Už kiekvieną iniciatyvai pateiktą videoklipą, pažymėtą #goodmorningworld, projekto iniciatorė – kava „Nescafé“ – padovanos po kavos medžio daigelį ūkininkams visame pasaulyje – kad aukštos kokybės kava būtų ir toliau auginama bei mylima.

„Tik keletas dalykų vienija žmones visame pasaulyje taip, kaip tai daro kava. Mes nepaprastai džiaugiamės šia iniciatyva, sujungiančia viso pasaulio kavos mėgėjus. Tikimės, kad ji padės suprasti, kas vienija ir skiria skirtinguose pasaulio kraštuose gyvenančius žmones ir taps puikia Tarptautinės kavos dienos pradžia“, – teigia „Nescafé“ Integruotos rinkodaros pasaulio rinkoms vadovas Michael Chrisment.

7 faktai apie kavą: ar žinote juos visus?

Tikras „kofemanas“ apie kavą žino viską. Tačiau pasikartoti įdomiausius faktus, ypač prieš Kavos dieną, nepakenks.

1. Kava „išrasta“ Etiopijoje.

2. Ją „atrado“ piemenys, pastebėję, kad ožkos ima šokti suvalgiusios kavamedžio uogų.

3. Kava – vienas iš trijų gėrimų pasaulyje, kurių suvartojame daugiausiai.

4. Brazilijoje pagaminama 40 % viso pasaulio kavos. Po jos seka Vietnamas ir Kolumbija.

5. Žodis „kava“ kilo nuo arabiško žodžio „kaweh“, reiškiančio stiprybę, jėgą.

6. Espreso kava tokia svarbi Italijos kultūros dalis, kad jos gaminimą reguliuoja Italijos valdžia.

7. Nikaragva gali pasigirti didžiausiomis kavos pupelėmis pasaulyje.