Tarptautinio lygio varžybos šį sezoną Vilkyčiuose!

vilkyciu ralis 2015Autokroso ir rali-kroso sezonas šiemet Šilutės rajone esančioje Vilkyčių autokroso rali-kroso trasoje bus gausus aukšto lygio varžybomis.

Lietuvos autokroso etapas, Baltijos šalių autokroso etapas, Europos kandidatinės autokroso varžybos, Europos rali-kroso „Challenge” etapas, NEZ rali-kroso etapas.

Pirmiausiai šiais metais varikliai triukšmą sukels jau birželio 6-7 dienomis. Čia vyks Lietuvos autokroso čempionato 2-asis, kartu ir Baltijos šalių bei Latvijos autokroso čempionatų etapai.
Be šių čempionatų, šis savaitgalis bus labai svarbus dėl dar vieno dalyko – šių varžybų metu vyks FIA Europos kandidatinės autokroso varžybos.

2014 m. tarptautinės automobilių federacijos paskirta komisija teigiamai įvertino ASK „Vilkyčiai” priklausiančias rali-kroso ir autokroso trasas ir FIA išdavė rali-kroso ir autokroso tarptautines trasų licencijas trims metams. Dėl ko 2014 m. buvo sėkmingai įvykdytas „Rallycross Challenge Europe” čempionato etapas Lietuvoje.

Todėl šių varžybų metu, FIA paskirti inspektoriai vertins varžybų pasiruošimo lygį, trasos būklę, organizacinį atitikimą FIA reikalavimams ir duos oficialių patvirtinimą, ar Vilkyčių klubas galės 2016 m. savo trasoje organizuoti FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą. Tai būtų neeilinis renginys, sukviečiantis daugybę sportininkų iš visos Europos, kurie atsiveža daug įspūdingos ir galingos technikos, kuri Lietuvoje buvo užsukusi prieš 9 metus.

Kitas – ne mažiau įspūdingas lenktynių savaitgalis šioje trasoje bus liepos 10-12 dienomis. Jį bus galima vadinti rali-kroso savaitgaliu, nes per šias kelias dienas vyks dviejų skirtingų rali-kroso čempionatų etapai.

Kaip ir pernai – pirmą kartą vykęs „Rallycross Challenge Europe” etapas bus pravestas ir šiemet. Kadangi 2014 m. varžybos Lietuvoje įvyko puikiai, organizatorius klubas ASK „Vilkyčiai” buvo labai gerai įvertintas organizatorių, todėl buvo pasiūlytą ir šiais metais suoganizuoti vieną iš etapų, Vilkyčių trasoje.

Be šių varžybų vyks dar vienos – Šiaurės Europos šalių (NEZ) rali-kroso čempionato etapas, pasižymintis taip pat įdomiomis kovomis, skandinavų atsivežama neįprasta technika.

Numatoma, kad į varžybas išbandyti jėgas atvyks apie 70 sportininkų iš įvairiausių Europos šalių: Lietuvos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Austrijos, Vengrijos, Olandijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos.