Tarptautinis ekslibrisų konkursas „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“

ekslibrisai Snezanos Kezeles ekslibrisasŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, organizuojanti tarptautinį ekslibrisų konkursą „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“, jau gali pasidžiaugti sulaukusi 30 dailininkų 77 ekslibrisų.

Konkursui savo darbus atsiuntė 11 kūrėjų iš Lietuvos ir 19 – iš užsienio šalių: Rumunijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Turkijos, Norvegijos, Makedonijos, Serbijos, Kroatijos.

Ekslibrisus dailininkai dedikuoja žymioms Pamario krašto asmenybėms, įstaigoms, vietovėms, kitiems objektams. Kai kurie jų – menininkų itin mėgstami, nors yra ir savitų, netikėtų pasirinkimų.

Džiugu, kad nemažo susidomėjimo konkursas sulaukė tarp užsienio šalių dailininkų, todėl norėtųsi pakviesti aktyvesnius būti ir Lietuvos kūrėjus.

Tarptautinis ekslibrisų konkursas, kurio tikslas – per vėtrungę, unikalų krašto atpažinimo ženklą, skleisti Mažosios Lietuvos kultūros paveldą, skatinti kultūrinės aplinkos pažinimą, vietinio gyvenimo būdo, vertybių, papročių ir tradicijų, susijusių su vandens kultūra, išskirtinumą, pratęsiamas iki rugsėjo 5 dienos.

Konkurse dalyvauti kviečiami Lietuvos bei užsienio šalių dailininkai ir sukurti ekslibrisus, įprasminančius laivų vėtrunges – Mažosios Lietuvos nematerialios kultūros ženklą, senovinio Pamario krašto simbolį.

Bendradarbiaudami su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos ekslibrisininkų klubu sudarysime konkurso vertinimo komisiją, kuri vertins kiekvieną konkursui pateiktą ekslibrisą. Meniškiausių ekslibrisų autorių lauks apdovanojimai, piniginės premijos, diplomai.

Visi konkurse dalyvavę autoriai gaus dovanų išleistą konkursui pateiktų ekslibrisų katalogą, taip pat surengsime baigiamąjį renginį – parodą su pristatymu.

Lietuvos kultūros taryba paskelbė trečiojo 2014 m. kultūros ir meno projektų finansavimo atrankos konkurso rezultatus ir projektui Ekslibrisų konkursas „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“ įgyvendinti skyrė 15 000 litų.

Išsamesnę informaciją apie tarptautinį ekslibrisų konkursą „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“ rasite bibliotekos interneto svetainėje www.silutevb.lt , skyrelyje Tarptautinis ekslibrisų konkursas. Čia galėsite susipažinti su lietuvių ir užsienio kalbomis pateiktais konkurso nuostatais, sužinoti apie vėtrunges, jų unikalumą, kilmę, raidą ir kt.

Lietuvos ir užsienio dailininkų sukurtų ekslibrisų laukiame iki rugsėjo 5 dienos.