Tarptautinis pleneras tęsia senąsias krašto tapytojų tradicijas

pleneras rusneje birute apdovanojaDvylika šalies ir užsienio menininkų, atvykusių net iš Vokietijos ir Australijos, visą karštąją savaitę gyveno ir kūrė paveikslus pamario krašte.

Rugpjūčio 7-ąją į restorano „Deims“ kiemelyje surengtą parodą buvo pakviesti ir Šilutės miesto gyventojai bei svečiai. Tarptautinio plenero „Šilutė – Rusnė 2015“ baigiamajame vakare pristatytos senosios Rusnės salos ir Šilutės tradicijos. Anot plenero organizatorės, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės, šiemet šio plenero nerėmė jokios aukštesnės įstaigos, tad tęsti plenero tradicijas padėjo krašto verslininkai.

Parodoje lankytojai galėjo pasigrožėti darbais, kurie buvo kurti laisva tema „Pamario krašto spalvos“, spinduliavo sava išraiška, autorių technikos subtilybėmis, stiliumi.

Viskas prasidėjo prieš kelis dešimtmečiuspleneras rusneje dalyviai

Rusnės tapybos pleneras buvo atgaivintas 2012 metais, bet jis tęsia daug senesnę tradiciją – Rusnėn prieš 30 ir daugiau metų suvažiuodavo gausus būrys Lietuvos tapytojų, kurie pasklisdavo salos platybėse ir atsiduodavo kūrybai. 

„Kur šiandien dūli, kieno palėpėje sudėti anuomet Rusnėje sukurti darbai, nėra ko paklausti, o gal jie ir nebuvo kaupiami?“ – sakė B.Servienė.

2012 metų vasarą Rusnės dailės plenere „Rusnės medinės architektūros įprasminimas dailininkų kūryboje“ dalyvavo 8 dailininkai, jų sukurti darbai papildė centro kaupiamą dailės archyvą.

2013 metų plenero tema buvo „Rusnės miestelio  istorinės dalies, paveldo objektai dailininkų kūryboje“, dailininkai aplankė istorines senojo tilto liekanas, senkapį ir bažnyčią, juos tapė ir organizavo akciją „Apjuoskime Rusnės bažnyčios teritoriją simboline žvakučių tvora“. Plenere dalyvavo 11 dailininkų, jų kūriniai padovanoti centrui.

Pernai dailininkai piešė vandens pasaulį, laivus ir unikalią Rusnės medinę architektūrą.

Tapė apylinkes ir įsimintinas vietas

Šių metų pleneras neapsiribojo Rusne. „Pamario krašto spalvų“ dailininkai ieškojo ir Šilutėje, ir Šilutės apylinkėse. Plenere dalyvavo Arvydas Kašauskas (Vilnius), Saulius Rudzikas (Druskininkai), Virgis Ruseckas (Rukai), Vytautas Gocentas (Vilnius- Klaipėda), Saulius ir Sandra Dastikai (Vilnius), Vytautas Butas (Jonava), Mantas Maziliauskas ir Monika Maziliauskienė, Lilija Valatkienė (Vilnius), Kurt Beutler (Vokietija), Renata Kasiulytė (Rukai).

pleneras rusneje darbaiAnot B.Servienės, kiekvienas pleneras yra kūrybinio potencialo stiprinimas, idėjų generavimas ir realizavimas, atrandant savo vidinius resursus, vidinį šaltinį.

„Laikas yra trumpas, tad dailininkų kūrybinei erdvei buvo palikta laisvė, netrukdanti jų kūrybinio proceso eigos“, – parodos atidarymo metu sakė plenero organizatorė.

B.Servienė padėkojo ir pagrindiniam plenero globėjui, verslininkui Sauliui Stankevičiui.

„Šiemet buvo iškilusi grėsmė, jog pleneras neįvyks, nes negavome lėšų jam organizuoti. Tačiau kreipiausi į verslininką S.Stankevičių ir išgirdau teigiamą atsakymą“, – sakė B.Servienė.

Dvylika dailininkų visą savaitę gyveno globėjo suteiktose patalpose, buvo maitinami.

Plenero darbų pristatyme menininkams B.Servienė įteikė po dvi gėles: po tikrą gėlę ir „Rusnės salos gėlę“ – rūkytą žuvį. O plenero globėjui S.Stankevičiui padovanojo senovinį žvejybos įrankį – bučiuką.

Menininkai gavo dovanų fotoalbumą „Pamario paukščiai“ bei senųjų Rusnės salos atvirukų albumą „Russ“, pavaišinti šašlykais.