Šalia Pamario pagrindinės mokyklos žaliuos dar viena liepaitė. Tai mokyklos bendruomenės ir mokytojų iš Lenkijos, Portugalijos, Olandijos, Italijos partnerystės simbolis. Juos bendram tikslui – įtraukti jaunimą į politinę veiklą – sujungė projektas „Erasmus + 2018 – 2020“.
Kelias dienas Lietuvoje viešėję svečiai iš keturių skirtingų šalių susipažino su Vilniumi, lankėsi Klaipėdoje, Palangoje, be abejo – Šilutėje. Projekto partneriai – mokytojai iš skirtingų Europos šalių, daug diskutavo, aptarė ateities gaires. Smagiausias atradimas olandams buvo tai, kad lietuviai dainingi, dainuodavo visų kelionių metu.
Siekia sudominti politika
Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Iveta Ambrulaitienė pasakojo, kad šiandieninis jaunimas yra atitolęs nuo politinės veiklos, nepasitiki politikais ir nusivylęs demokratija. Projekto partneriams atrodo, kad tai viena pagrindinių demokratijos problemų Europos Sąjungoje. Taigi projektu siekiama suaktyvinti mokinių požiūrį į socialinius – politinius įvykius, parodyti, kad jie turi balsą politiniame gyvenime.
Kartu su projekto „Erasmus + 2018 – 2020“ partneriais pedagogai stengiasi įtraukti jaunimą į politikos veiklą. Jie tiki, kad jų bendras siekis paskatins moksleivius domėtis valdžios, laisvės, kūrybiškumo ir asmenybės vaidmeniu politikoje bei ES politinėmis sistemomis ir valdymo struktūra.
Šilutiškiai moksleiviai, kartu su mokytojais, jau svečiavosi ir užsienyje. Portugalijoje jie lankėsi parlamente, prezidentūroje, Lenkijoje, Gdanske, susitiko su buvusiu prezidentu Lechu Valensa, aplankė Nepriklausomybės ir karo muziejų, Štuthofo koncentracijos stovyklą.
„Norėjome parodyti, kas gali nutikti, kai politika pakrypsta bloga linkme, koncentracijos stovykla – vienas to pavyzdžių“, – sakė I. Ambrulaitienė.
Gruodį projekto partneriai susitiks Olandijoje, vėliau keliaus į Italiją, kitas šalis.
Spalį svečiai iš užsienio šalių, lydimi šilutiškių mokytojų, aplankė mūsų sostinę. Seime jie susitiko su valdančiosios partijos ir opozicijos atstovais. Tarptautinė mokytojų grupelė taip pat aplankė Klaipėdą, Palangą, Šilutę.
Pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs olandas Robertas pasakojo, kad jį sužavėjo Vilnius, skanus lietuviškas maistas. Labiausiai jį nustebino lietuvių paprotys dainuoti važiuojant autobusu. „Mums tai buvo nauja, aš ir mano kolega nedainuojame“, – juokėsi Robertas.
Pasak Roberto, Olandijos ir mūsiškė mokymo sistema skiriasi. Ten viena mokykla yra mokiniams nuo 6 iki 12 metų, kita – nuo 12 iki 18 metų. Kitose partnerių valstybėse yra taip pat. Svečias pasakojo, kad Olandijoje, kaip ir Lietuvoje, moksleiviai turi atlikti namų darbus. Žemesnėse klasėse vaikai namų darbus atlieka mokykloje, aukštesnių klasių mokiniams jau tenka pasimokyti ir namuose.
Italė Fabijola su lietuviais draugauja jau 9 metus. Ji įžvelgia daug tokios partnerystės naudos, visų pirma tai draugystė, nuomonių, veiklų apsikeitimas. Tai labai svarbu mokytojų tobulėjimui, nes jie turi galimybę diskutuoti aktualiais šių dienų klausimais su kolegomis iš kitų šalių.
Jaunuoliai, pasak Fabijolos, yra mūsų ateities karta ir ateities politikai. Jiems labai svarbu suvokti, kad politika yra dalis mūsų gyvenimo ir daro įtaką socialinei sistemai. Šis projektas geras tuo, kad motyvuoja moksleivius geriau pažinti politiką.
Rašyti atsakymą