Tarybos sprendimas L.Indriušką atleisti iš darbo – neteisėtas

pspc indriuskaŠilutės r. savivaldybės vadovo Vytauto Laurinaičio užmačios savivaldybės Tarybos 2016 m. gegužės 26 d. sprendimu „Dėl VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Liutauro Indriuškos atšaukimo iš pareigų“ atsikratyti nepatogaus vadovo patyrė fiasko: Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Jazbutienė spalio 13 dienos sprendimu pripažino, kad toks savivaldybės Tarybos sprendimas yra neteisėtas.

Kai savivaldybės Tarybos posėdyje buvo pristatytas mero inicijuotas sprendimo projektas dėl L.Indriuškos atleidimo, opozicijos politikams iškart kilo abejonių dėl jo teisėtumo. Visiems yra žinoma, kad Vietos savivaldos įstatymas numato, jog meras savo vienasmeniu sprendimu gali paskirti ir atleisti iš pareigų savivaldybės įstaigų vadovus. Tuomet opozicija kėlė diskusiją, kodėl meras V.Laurinaitis velia politikus į konfliktą dėl L.Indriuškos atleidimo. Opozicijos atstovai sakė, kad jeigu meras turi teisėtų, nepolitinių argumentų atleisti L.Indriušką iš Šilutės PSCP direktoriaus pareigų, tegul pats pasinaudoja savo sprendimo teise ir parašo atleidimo dokumentą.

Tačiau V.Laurinaitisprimygtinai norėjo, kad savivaldybės Taryba įgaliotų jį atšaukti Šilutės PSPC direktorių L.Indriušką iš pareigų nuo 2016 m. gegužės 27 d., atleidimo datą perkeliant į pirmą dieną po jo laikino nedarbingumo pasibaigimo. Taip meras tarsi permetė atsakomybę dėl abejotino sprendimo savivaldybės Tarybos politikams.

Teisėja D.Jazbutienė, išnagrinėjusi L.Indriuškos skundą, konstatavo, kad skundžiamas sprendimas yra atleidimo dokumentas, bet jį priėmė ne to subjektas, kuriam suteikta atleidimo teisė. Teisėja pripažino, kad L.Indriuška iš pareigų atleistas nesilaikant Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatytos tvarkos dėl darbo santykių nutraukimo.

Šilutės teismo verdiktas: savivaldybės Tarybos sprendimas yra neteisėtas ir naikintinas.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

L.Indriuška „Šilutės naujienoms“ sakė, kad neabejojo tokia teismo baigtimi. Jis yra gerai susipažinęs su Viešųjų įstaigų įstatymu bei Darbo kodeksu, todėl ir skundė neteisėtą, savivaldybės mero inicijuotą sprendimą.

L.Indriuška apgailestauja, kad meras V.Laurinaitis suklaidino didesnę dalį savivaldybės politikų ir įvėlė politines savivaldybės vadovo intrigas.

L.Indriuška įsitikinęs, kad L.Laurinaitis vengia savo potvarkiu atleisti jį iš darbo, nes neturi pagrindo, kuris atitiktų Darbo kodekso nuostatas. Todėl ir griebėsi neteisėto politinio sprendimo.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Šilutės apylinkės teismas savo sprendimu tik pripažino, kad Savivaldybės Taryba priėmė perteklinį dokumentą. Meras žada pasinaudoti viešųjų įstaigų įstatymu ir savo potvarkiu atleisti L.Indriušką iš pareigų. Pasak V.Laurinaičio, L.Indriuška nebegalės vadovauti įstaigai, nes yra supriešinęs darbuotojus, išbalansavęs normalų jų darbą.

Primename „įstaigos neišbalansavusius“ mero V.Laurinaičio paskyrimus.

Vasarą meras vadovauti Šilutės PSPC paskyrė šeimos gydytoją Loretą Biesevičienę, kuri netrukus ėmė savitai šeimininkauti su PSPC pinigais: pažeisdama galiojančias tvarkas, paskyrė premijas sau ir kai kuriems jai patinkantiems kolegoms. Pinigų dalyboms iškilus į viešumą, spalio pradžioje merui teko laikinąją direktorę L.Biesevičienę atleisti iš pareigų.

Šiuo metu meras V.Laurinaitis vadovauti Šilutės PSPC yra paskyręs Almą Vendzelienę, iki šiol ėjusią Šilutės PSPC Greitosios medicinos pagalbos padalinio vyresniosios slaugytojos pareigas.