Tauragės mero patarėjas, anksčiau Šilutėje žurnalistu dirbęs K.Gabšys savo galias demonstruoja Tauragės spaudai

kestutis gabsys„Tauragės kurjeriui“ neoficialiais šaltiniais sužinojus, kad naujajam mero patarėjui Kęstučiui Gabšiui atlyginimas bus mokamas gerokai didesnis negu kitiems tokiems pat specialistams, savivaldybės klerkai ne tik kad atsisakė atskleisti šio viešo asmens algos dydį ir paaiškinti, kuo šis žmogus išskirtinis, bet ir apsiginklavo nauja viešosios informacijos teikimo forma ir tvarka.

Iš neoficialių šaltinių „Tauragės kurjeris“ sužinojo, kad naujajam Tauragės mero Sigito Mičiulio patarėjui, klaipėdiečiui Kęstučiui Gabšiui, pareigas eiti pradėjusiam sausio 4-ąją, atlyginimas bus mokamas gerokai didesnis negu kitiems dviem mero patarėjams – Dovydui Kaminskui ir Daliai Vaišvilienei. K.Gabšys, mero komandos teigimu, atsakingas už visuomenei pateikiamą savivaldybės informaciją ir savivaldybės įvaizdžio gerinimą. Koks tiksliai atlyginimas bus mokamas K.Gabšiui ir kodėl jis didesnis negu kitiems patarėjams, redakcijos žurnalistams patarta klausti savivaldybės Buhalterijos skyriaus. Oficialiai savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad kitiems dviem mero patarėjams mokamas 1074 Eur atlyginimas (neatskaičiavus mokesčių).

„Tauragės kurjeriui“ pats paskambinęs mero patarėjas K.Gabšys atsisakė atsakyti į klausimą, koks atlyginimas jam bus mokamas. Jo aiškinimu, atlyginimo dydžio atskleidimas pažeistų jo, kaip asmens, privatumą, nesvarbu, kad mero patarėjas – viešas asmuo, o atlyginimas jam mokamas iš rajono biudžeto lėšų.

Kęstutis Gabšys. Laba diena. Žiūrėkit, jūs čia labai mano atlyginimu domitės. Aš labai atvirai sakau – jeigu einam oficialiu keliu, man reikia rašyti leidimą, kad duotų mano asmens duomenis ir ten bla bla bla ir tai užtrunka. Bet aš asmeniškai jums galiu pasakyti, ir laikraščiui tame tarpe, man atlyginimas yra mokamas pagal 14-tą kategoriją Valstybės tarnybos įstatymo tvarka. Jeigu jūs Valstybės tarnybos įstatymą atsidarytumėt, matytumėt visus koeficientus, aš pats nelabai žinau. Man rodos, koeficientas yra septyni ir jis yra dauginamas iš kažkokio skaičiaus. Jokių priedų ir kelionės kompensacijų aš negaunu. Visi savivaldybės atlyginimai yra skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

Daugiau apie tai skaitykite Raimondos ALYSIENĖS, Ramunės RAMANAUSKIENĖS straipsnyje „Per rinkėjų pasitikėjimą – cenzūros buldozeriu“.