Tautinės šimtmečio kojinytės – dovana mažiausiems

kojinytesPainu būtų išvardinti veiklas, kuriomis užsiima Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Jų visur pilna, jie savo išmone džiugina aplinkinius.
Ir šį kartą jų sumanymas nustebino, pradžiugino ir privertė aiktelėti iš nuostabos. Veiklioji draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė, kartu su bendramintėmis, pasitarusios sumanė Lietuvos šimtmečio proga savo rankomis sukurti dovaną patiems mažiausiems Lietuvos gyventojams. Kelis mėnesius moterys mezgė 100 porų – tautinėmis spalvomis padabintų kojinyčių. Šios kojinytės ne tik sušildys, bet ir papuoš mažuosius kūdikėlius.

Susirinkusios sutartą dieną su savo mezginiais, švėkšniškės suskaičiavo, kad numezgė daugiau kaip 100 porų. Todėl 15 porų padovanojo Saugų seniūnijai, 18 – Švėkšnos seniūnijai. Šių metų naujagimiai gaus simbolinę dovanėlę – tautines šimtmečio kojinytes.

100 kojinyčių išsiųsta neišnešiotų naujagimių asociacijai „Neišnešiotukas“. Ankstukai arba neišnešiotukai – mažiausi Lietuvos kūdikiai, pasaulį išvydę anksčiau nei planuota, kuriems reikalinga ypatinga priežiūra.

Ši Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių iniciatyva parodė, kad savanoriškai savo laiką galima paskirti ne tik minėtinų sukakčių įprasminimui, bet ir labdaringai veiklai.