Tautiška giesmė garsiai skambėjo ir pamario krašte

Jau 11-ąjį kartą – nuo 2009-ųjų Liepos 6-osios – Valstybės dienos vakarą pasaulį apskrieja Tautinės giesmės aidas. Kasmet vis gausiau prie šios iniciatyvos jungiasi ir Šilutės krašto gyventojai. Šiemet ši graži tradicija sujungė dar nematytą kraštiečių gausybę ir Šilutėje, ir visose seniūnijose, tad Tautiška giesmė skambėjo ypač garsiai.

Šiemet, dėl vykstančios Kultūros centro renovacijos, Šilutėje Tautiška giesmė giedota prie evangelikų liuteronų bažnyčios, po festivalio „Muzikinė verdenė“ koncerto. Sugiedojus himną Kultūros centro pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“ ir solistas Daumantas Matulis atliko lietuviškų dainų programą.

Vainute žygeiviai ir patrankos šūviai

Vainutas šventę pradėjo sutikdamas 110 dviračių žygio „Pažink savo kraštą 2020“ iš Tauragės dalyvių. Žygeiviai važiavo 100 kilometrų, dviračius mynė ir 80-mečiai, ir 10-mečiai. Žygeiviai pavaišinti namine gira, jiems papasakota Vainuto istorija, jo dabartis, įteikta knyga apie Vainutą, visi nusifotografavo prie užrašo „Vainutas“ iš gyvų gėlių.

Vakare vyko šv. Mišios už Tėvynę ir seniūnijos gyventojus Vainuto bažnyčioje. Dalyvavo gausus būrys gyventojų ir brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono Pajūryje, kariai. Klebonas Vidmantas nusakė Mindaugo karūnavimo svarbą Lietuvos istorijai, ir tai susiedamas su dabartimi akcentavo, kad svarbiausia yra tarpusavio santykiai.

Audrė Šalkauskienė prie paminklo savanoriams kovose dėl Bendruomenės pirmininkas Algirdas Eidikis pristatė Lietuvos valstybės raidą, išorines ir vidinės politikos priežastis.

„Vainuto bendruomenės tarybos vardu dėkoju visiems, gausiai susirinkusiems į šventę bažnyčioje ir prie Vainuto simbolio – patrankos. Ačiū folkloro ansambliui „Vainuta“ ir Bikavėnų kapelai už pagalbą giedant himną ir koncertėlį. Dėkoju už pagalbą organizuojant šventę seniūnui Vitalijui Mockui, Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotojams, Daivai ir Antanui Juraškams, Laimai ir Alfredui Rimkams, Vilijai Eičienei, „Pykšt – Pokšt Media“, Audrei Šalkauskienei, Simonai Jončienei, Onai Kilinskaitei už užfiksuotus vaizdus. Dėkoju visiems, prisidėjusiems patarimais ar savo darbu. Šventes mes rengiame patys sau, tad jei nebūtų Jūsų, nebūtų kam ir švęsti, netektų prasmės ir organizavimas“, – padėką vainutiškiams išsakė A. Eidikis.

Švėkšnoje pasveikintas Mindaugas

Didelis būrys švėkšniškių, pasipuošę vėliavomis, tautiniais kostiumais, trispalvės aksesuarais bei kita tautine simbolika rinkosi vienu balsu giedoti Lietuvos himno. Pakilią nuotaiką palaikė folkloro ansamblis „Dainoriai“ ir šokių kolektyvas „Šalna“, šokėjai kvietė susirinkusiuosius, gera nuotaika netruko pasklisti skvere prie bažnyčios. Neapsieita ir be švėkšniškių tradicijos – Mindaugo karūnavimo dieną pasveikinti atėjusius Mindaugus. Šiemet iš gausybės būrio buvo vos vienas varduvininkas. Sveikinimo žodžius tarė seniūnas Alfonsas Šeputis, klebonas Julius Meškauskas, eilėmis prabilo Vida Nognienė. Renginio atmosfera buvo pilna pasididžiavimo ir bendrystės jausmo.

Edvardo Lukošiaus, Danutės Gailiūnienės, Audriaus Toleikio, Tradicinių amatų, Senųjų kaimo tradicijų, Žemaičių krašto kultūros centrų nuotraukos.