„Tautiška giesmė“ Pamario krašte – su trispalvėmis, tautiniais drabužiais, neįprastose vietose

Gieda silutiskiaiLietuviai – vienintelė tauta, kurios himnas kartą per metus apskrieja visą Žemės rutulį. Kasmet liepos 6 d., 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“.

Nešini vėliavomis, apsirengę tautiniais drabužiais, su šypsenomis veiduose „Tautiškos giesmės“ giedoti rinkosi ir Pamario krašto gyvenojai. Lietuvišką himną jie giedojo įvairiose vietose – prie paminklų, prie bažnyčios, parkuose, ant Minijos tilto, netgi užsienio šalyse.

 Idėja gimė 2009-aisiais

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną susivenijo po visą pasaulį išsibarstę lietuviai. Vienu metu lietuviai stojo giedoti „Tautiškos giesmės“. Anot organizatorių, himnas buvo giedamas 231-oje pasaulio valstybėje ar regione.

Šiemet, kai Lietuva mini savo valstybingumo šimtmetį, giedoti šalies himną buvo pakviesti 4 milijonai lietuvių ir jų palikuonių visame pasaulyje, t. y. bent 1,2 mln. tautiečių, gyvenančių už Lietuvos ribų.
gieda sveksniskiai
Šios dienos reikšmę ir svarbą kiekvienam iš mūsų išsakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje vykusioje šimtmečio Dainų šventėje: „Šiandien mes visi turime vieną vardą – Lietuva. Mūsų tautai nėra už jį gražesnio ir brangesnio. Mes gerai žinome – dainuojanti tauta nenugalima, jos neįmanoma pavergti ar sunaikinti. Todėl – dainuokime, rodykime sau ir pasauliui, kokia ypatinga Lietuva, kokia sutelkta, didinga ir graži mūsų tauta“, – sveikindama Dainų šventės dalyvius bei svečius sakė Prezidentė.

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais.

„Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.

Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. Tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

Atėjo keli šimtai šilutiškių

Liepos 6-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės dieną, Šilutės kultūros centras kvietė į klasikinės muzikos koncertą iš ciklo „Muzikinė verdenė 2018“.
Muzikinėje programoje „Mano sieloje šiandien šventė“, skirtoje Lietuvos 100-mečiui, skambėjo lietuvių kompozitorių kūriniai, kuriuos parengė ir atliko Natalija Krauter (sopranas), Rima Švėgždaitė (smuikas), Lina Vaitkuvienė (fortepijonas), Jonas Armonas (violončelė).

Po koncerto atlikėjai kartu su šilutiškiais giedojo Lietuvos himną. Šilutiškių aikštėje šalia Kultūros ir pramogų centro susirinko kaip niekada daug – didelių ir mažų, pasipuošusių tautine atributika ir trispalvėmis. Susitelkę kartu šioje vienybės akimirkoje, jie susijungė su milijonais lietuvių visame pasaulyje ir sugiedojo širdį suvirpinusią „Tautišką giesmę“.

„Mes šilutiškiai, kaip ir viso pasaulio lietuvių bendruomenės šį vakarą sugiedojome tautinę giesmę. Ta proga noriu pasveikinti visus su Valstybės diena ir palinkėti visiems didžiuotis savo valstybe bei žinoti jos istoriją. Su švente!“, – visus šilutiškius sveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Gieda kintiskiaiPrieš „Tautinės giesmės“ giedojimą šilutiškiams savo dainas atliko bardas Adas Nausėda, o po giedojimo grupelė šilutiškių dar sudainavo ne vieną lietuvišką dainą.

Giedojo ir ant tilto

Liepos 6-ąją, ant tilto per Minijos upę Povilų k. iš lėto rinkosi Kintų seniūnijos gyventojai, į gimtuosius namus sugrįžę artimieji bei svečiai. Plazdėjo vėliavos, o susirinkusiųjų veidus nušvietė pasididžiavimo savo šalimi šypsenos. Sugiedojus „Tautišką giesmę“ skambėjo linkėjimai Lietuvai ir Kintams.

Ant Minijos tilto kintiškiai rinkosi jau antrus metus. Pernai jie šią vietą  pasirinko todėl, kad praeiti metai buvo Piliakalnių metai ir Lietuvos himnas buvo giedamas ant piliakalnių. Sklando legendos, kad netoliese kažkada stūksojęs piliakalnis. Statant tiltą per Miniją, piliakalnis buvo nukastas ir jo žemė panaudota tilto statybai.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos pavakarę švėkšniškiai jau dešimtąjį kartą susibūrė prie šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Čia, kartu su lieuviais visame pasaulyje, susivienijo bendrai akcijai: sugiedojo „Tautišką giesmę.“

Anot sveksnosnaujienos.lt, ko gero, tai buvo paskutinis kartas, kuomet miestelėnai ir svečiai rinkosi prie bažnyčios. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis savo kalboje užsiminė, kad kitais metais planuojama rinktis prie signataro Kazimiero Šaulio skulptūros.