Tautodailininkai Raukčiai kviečia pakiloti… mamuto dantį Tik šiandien – balandžio 1-ąją

mamuto dantis DSC 0280Tie, kas šiandien, balandžio 1-ąją, nepatingės nuvažiuoti į Vainuto seniūnijos Balčių kaimą ir aplankyti ten gyvenančių tautodailininkų Angelės ir Vytauto Raukčių sodybos, istorijos ratą galės atsukti… keliolika tūkstančių metų atgal ir nusikelti į tą laikmetį, kai Lietuvoje klajojo mamutų bandos.

Tautodailininkai Raukčiai visiems leis apžiūrėti ir palaikyti rankose tikrų tikriausią mamuto dantį.

Tautodailininkai Raukčiai sako, jog šį išskirtinį radinį, kuris praėjusią vasarą į mūsų kraštus su žvyru buvo pargabentas iš Gargždų žvyro karjero, nuo visuomenės specialiai saugojo iki ypatingosios datos – balandžio 1-osios. Bet klysta tie, kas mano, jog jokio danties nėra arba jis netikras: patikiname, kad patys jį ne tik fotografavome, bet ir laikėme rankose.

O tuos, kas dar netiki, situacijai pritaikydami gerai žinomą posakį patikiname, jog atiduodame savo dantį, jei informacija mamuto dantis DSC 0276pasirodys melaginga…

Įspūdingasis radinys visiems nepatingėjusiems nuvykti į Balčius, bus parodytas tik šiandien. Jau rytoj tautodailininkai ketina jį išvežti į vieną šalies muziejų ir atiduoti mokslininkų tyrimams. Kada po tokių tyrimų sunkusis (sveria apie 2 kg) radinys vėl parvažiuos į Raukčių muziejų, kol kas tautodailininkai nežino.

Neabejoja, kad tikrai parvažiuos ir taps jų Margučių muziejaus puošmena. Ir nors bandome šmaikštauti, kad žinomame jų Margučių muziejuje kur kas labiau pritiktų, pavyzdžiui, dinozauro kiaušinis, Angelė ir Vytautas vienbalsiai atitaria, jog mamuto dantis jiems atrodantis net labiau įspūdingas.

Tad naujienų mėgėjai turėtų nedelsdami sėsti į automobilį arba autobusą ir dardėti į rajono pakraštyje esančius Balčius. Visi lankytojai laukiami nuo 9 iki 17 valandos, o šeimininkai žada dar ir arbata pavaišinti.