Tautodailininkai Raukčiai susitiko su juknaitiškiais

8 tautodailininkai_raukciai___mokemes_gaminti_pauksteliJuknaičių biblioteka pakvietė bendruomenės moteris į susitikimą su lietuvių liaudies meno tradicijų puoselėtojais Angele ir Vytautu Raukčiais.

Bibliotekininkė, pristatydama menininkus, pasakojo, jog jie yra šeimyninis tautodailininkų duetas, jau daugiau nei 40 metų kuriantis tai, ką geriausiai sugeba. Vytautas gamina medžio skulptūras, tekina medinius indus ir kitus namų apyvokos daiktus, kraičio skrynias ir medinius kiaušinius, kuriuos gražina ir puošia įvairiausiais raštais Angelė. Jos skrynių ir margučių puošyba pasižymi variantų gausa ir motyvų įvairumu. Anksčiau kraičio skrynios buvo ypatingai vertinamos ir paveldimos iš kartos į kartą kaip brangiausias moters turtas.

Šie menininkai pirmieji pažvelgė į margučius kaip į lietuvių kultūros paveldą. Jie yra vienintelio Lietuvoje privataus margučių muziejaus „Buities ir margučių palėpė“ įkūrėjai.4 tautodailininkai_raukciai

A.Rauktienė pasakojo apie savo darbus, pomėgius, kūrybą bei gautus įvertinimus. Svečiai yra pelnę Lietuvos tautinio paveldo meistrų vardą, jų kūrybinėje istorijoje puikuojasi tokie apdovanojimai kaip „Lietuvos kaimo spindulys“, „Kaimo meistras“, „Sidabrinė nendrė“, „Aukso vainikas“.

Lietuvos nacionalinis muziejus išleido gausiai iliustruotą albumą „Liaudies meistrai Angelė ir Vytautas Raukčiai“, kuriame pristatoma tautodailininkų kūryba. Menininkai atsivežė knygą į renginį, tad visi galėjo pamatyti jų sukurtus darbus.
Raukčiai juknaitiškiams pristatė parodą „Angelai iš jūros“, kurioje eksponuojami mediniai angelai, sukurti iš pajūryje rastų vandens nugludintų medžio šakelių.

Vyko ir praktinė susitikimo dalis. Iš paties Vytauto nupjauto, saulėje išdžiovinto šieno dalyviai mokėsi gaminti paukštelį. Procesas nebuvo sunkus, nes vadovavo lengvai bendraujanti menininkė A.Rauktienė.

Tautodailininkai pakvietė juknaitiškius pavasarį, kai atšils orai, aplankyti jų namuose esantį margučių muziejų.