Tautodailininkės ir ūkininkės susitiko parodoje

Balandžio 12 d. prie  Šilutės Hugo Šojaus muziejaus išsirikiavo eilė automobilių. Rūtos Čiuželienės, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šilutės sekcijos pirmininkės, pakviestos pažiūrėti rajono tautodailininkų parodos atvyko ūkininkės, su kuriomis bendraujama daug metų.

Viešnios, pakilusios laiptais, kuriais vaikščiojo dvarininkas H. Šojus, susitiko parodos salėje. Artėja Velykos, tad nenuostabu, kad čia pasitiko Birutės Baltutienės kurtos verbos. R. Čiuželienė pasakojo apie Šilutės skyrių, tautodailininkus, eksponuojančius parodoje savo darbus. Akis traukė paveikslai, karpiniai, velti iš vilnos darbai,  Angelės Rauktienės margučiai.

Ilgiausiai sustota prie parodos iniciatorės R. Čiuželienės karpinių. Čia ir klausimų daugiausiai kilo: kada pradėjo karpyti, kokį popierių naudoja, iš kur semiasi idėjų. Tautodailininkė, viena iš penkių rajone turinti ir Meno kūrėjos statusą, pasakojo dailės mokslus baigusi Šiauliuose, dirbusi mokykloje Klaipėdoje. Mokymų metu pabandė karpyti paveiksliukus ir buvo pastebėta. Dėstytoja sakė, kad jos rankos tinka karpymui. Dabar jau sunku suskaičiuoti, kiek paveikslų Rūta yra dovanojusi, kiek parodų surengusi. Kiekvienai viešniai Rūta padovanojo po atviruką su naujausiu spalvotu karpiniu – vėtrungėmis, pati gavo dovanų pražydusią Velykų vištelę.