Teatralai dalyvaus festivalyje Rusijoje

teatras pasikalbekim paldauskasŠilutės kamerinis dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas dabar repeticijose kalba rusiškai. Psichologinį monospektaklį „Pasikalbėkim“ šilutiškiai teatralai rugpjūčio pradžioje rodys Rusijoje, Pskovo apskrityje rengiamame aštuntajame tarptautiniame festivalyje „Menų laboratorija Kordon 2“.

Garsiausio Rusijos poeto Aleksandro Puškino giminės sodyboje, Pskovo apskrities Michailovskoje miestelyje, vyks festivalis, kuriame dalyvaus 10 teatrų iš Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Danijos ir Vokietijos. Rugpjūčio 1-8 dienomis Menų laboratorijoje įvairių šalių aktoriai rodys spektaklius nuo rusų klasikų iki avangardistų.

Šilutės kamerinio teatro režisierius Sergėjus Paciukas sakė, jog A.Plugatyriovos ir S.Plugatyriovo spektaklis „Pasikalbėkim“ pasirinktas kaip artimiausias rusams savo gvildenama problematika, tema. Spektaklio herojus – buvęs lakūnas, grįžęs iš karo Čečėnijoje, atskleidžiantis sulaužytą savo likimą. Gvildenami klausimai apie gyvenimo prasmę, egzistavimą. Lakūnas, nors ir gyvena šeimoje, jaučiasi toks vienišas, kad kalbasi su suoliuku. Herojus atrodo kaip vaikas – naivus ir įžeidus, geraširdis ir subtilus, bandantis tapti suaugusiu, atsakingu savo gyvenimo šeimininku. Lakūnas, sulaukęs pensijos, jos neskuba atsiimti, nes jam gėda būti išlaikytiniu.

Lietuvos žiūrovams spektaklį šilutiškis Vitalijus Šopis buvo išvertęs į lietuvių kalbą, o specialiai Michailovskoje festivaliui sugrįžta prie originalo kalbos. Režisierius neslepia, jog aktoriui V.Paldauskui teko ilgai mokytis naują tekstą rusų kalba. Berepetuojant pjesę originalo kalba atsirado naujas skambesys, kitokie prasminiai niuansai.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.