Techninių apžiūrų centras dirbs sparčiau

 

TRANSKONAUAB „Transkona“ direktorius gamybai, šilutiškis Algimantas Idzelis „Šilutės naujienoms“ pranešė, kad transporto priemonių valdytojams paruoštos trys naujienos, kurios automobilių techninės (TA) patikros procedūras paspartins ir paslaugos vairuotojams taps patogesnės.

Gera naujiena – atnaujinama išankstinė registracija pirmadieniais atlikti technines apžiūras.

Dvigubina pralaidumą

UAB „Transkona“ Klaipėdos apskrityje turi 5 techninės apžiūros stotis. Taip sudarytos sąlygos, kad automobilių savininkai galėtų gauti paslaugą ne toliau kaip 30 km nuo savo gyvenamosios vietos. Statistika rodo, kad absoliuti dauguma Šilutės krašto žmonių automobilių techninę apžiūrą atlieka savo mieste, nors turi teisę tokią paslaugą gauti bet kurioje TA stotyje Lietuvoje.

„Vadinasi, šilutiškiai pasitiki savo TA stoties specialistų darbu“, – mano A.Idzelis.

Anksčiau Šilutės TA stoties kieme vingiuodavusi TA laukiančių automobilių eilė piktindavo vairuotojus, o „Transkonos“ vadovybę vertė ieškoti efektyvesnių darbo organizavimo būdų. Buvo nuspręsta padidinti automobilių patikrų skaičių – įsigijus dar vieną patikrinimo įrangos komplektą paleista papildoma apžiūrų linija.

Be to, nuo kovo 7 dienos Šilutės TA stotyje pirmadieniais paslaugos vėl bus teikiamos tiems transporto valdytojams, kurie registruosis iš anksto telefonu (8 441) 62395 arba elektroniniu paštu svetainėje www.vta.lt .

Anksčiau per dieną kontrolieriai galėjo patikrinti tik 16-20 automobilių, dabar galės patikrinti iki 40 iš anksto registruotų ir tiksliai nurodytu laiku atvykusiųjų klientų automobilių.

Verta patikrinti perkamą automobilį

Pasak A.Idzelio, UAB „Transkona“ Šilutės TA kontrolieriai yra pelnę ne vieno kliento pagarbą dėl nešališkų išvadų apie automobilio būklę. Vis populiarėja TA stoties kontrolierių paslauga patikrinti automobilio būklę prieš sudarant pirkimo – pardavimo sutartį.

A.Idzelis pirkėjams pataria rimtai pagalvoti, ar iš viso  verta tokį automobilį pirkti, jeigu jo pardavėjas vengia jį patikrinti TA stotyje? Juolab kad tokios patikros kaina yra išties nedidelė – nuo 3 iki 12 Eur. Kaina priklauso nuo pasirinktų tikrinti automobilio variklio ir transmisijos sistemų skaičiaus.

Primins, kad reikia atlikti TA

Nemažai automobilių savininkų klausdavo, kaip atgabenti automobilį iki TA stoties, jeigu jo TA talonas jau nebegaliojantis. Pasak A.Idzelio, tokio transporto savininkai turėdavo du pasirinkimus: arba samdyti tralą automobiliui atvežti iki TA stoties, arba rizikuoti važiuoti be teisinio dokumento.

Dabar vairuotojai, kurie pavėlavo atlikti automobilio patikrą, TA stotyje gali gauti laikiną – galiojantį vieną parą – TA taloną ir be rizikos atvažiuoti į „Transkonos“ skyrių atlikti apžiūrą. Tokį taloną turinčio vairuotojo policijos inspektoriai nevertina kaip pažeidėjo.

Naujiena yra ir tai, kad vairuotojai, kurie nuspręs savo transporto techninę apžiūrą atlikti mėnesiu anksčiau nei nurodyta TA talone, atlikę TA gaus mėnesiu ilgiau galiojantį naują TA taloną.

Be to, A.Idzelis siūlo TA stoties klientams pasinaudoti galimybe gauti išankstinį pranešimą apie besibaigiantį TA galiojimo terminą. Tereikia savo telefono numerį pasakyti TA stoties kontrolieriams, ir likus 20 dienų iki TA termino pabaigos, vairuotojas gaus priminimo žinutę, kad laikas ruoštis automobilio techninei apžiūrai.