Tėčiai irgi moka sekti pasakas

Usenu vaikaiUsėnų bibliotekoje vyko renginys „Vakaras su pasaka“, kurio metu pasakas vaikams sekė tėčiai. Jau keletą metų advento laikotarpiu bibliotekoje pasakas sekdavo mamos, močiutės, prosenelės.

Lenkti vaikus prie pasakų per prievartą neverta, tačiau bandyti sudominti – niekada nėra vėlu. Jeigu vaikai nuo ankstyvos vaikystės kiekvieną vakarą neužmiega be mamos ar tėčio pasakos, tai dažniausiai jų versti skaityti nereikia ir vyresniame amžiuje.

Šiuolaikiniam vaikui pasakos yra įdomios ir reikalingos. Mūsų vaikai labai mažai bendrauja su knyga, per mažai skaito, jiems įdomesnė televizija, internetas. Vien tik jų kaltinti neturėtume, sąžiningai prisipažinkime, kiek tėvų vaikams skaito ar seka pasakas?.. Manome, tikrai per mažai.

Paprastai pasakas seka mamos ir močiutės, todėl į pasakų vakarą nusprendėme pakviesti tėčius. Tai pirmas toks tėčių ir vaikų vakaras, todėl, kad būtų drąsiau, į pagalbą atėjo Usėnų etnografinio teatro „Negelys“ aktoriai – tėčiai ir seneliai, jie ir skaitė pasakas. Teatro režisierė Jūratė Daugalienė papasakojo, kodėl pasakos būna baisios, net žiaurios, kodėl jose visada laimi kvailelis trečias brolis. Iš kiekvienos pasakos galima ko nors pasimokyti: gerumo, dosnumo, išmintingumo, draugiškumo. Kiekviena perskaityta pasaka buvo aptarta, priminta, ko iš jos galima pasimokyti.

Džiaugiamės, kad sulaukėme ir tėčių su savo vaikais, du iš jų išdrįso paskaityti pasakas visiems susirinkusiems. Tikimės, kad kitais metais į pasakų vakarą susirinks daugiau tėčių. Dėkojame etnografinio teatro „Negelys“ režisierei Jūratei Daugalienei, aktoriams Antanui, Sauliui, Vytui, tėčiams Kazimierui Glebui, Romualdui Valinčiui, Donatui Šturmai.