Tegul per Vėlines dega tik žvakės

Ginkunu kapines 2010 velines 02Per šį ilgąjį savaitgalį daugelis Lietuvos gyventojų vyks lankyti artimųjų kapų, uždegs ant jų žvakutes. Šiemet Lietuvos kapinėse supilta ir daug naujų kauburėlių.

Vien tik gaisruose šiemet jau žuvo 133 žmonės.

Pagrindinės šių tragiškų gaisrų priežastys – gyventojų neatsargus elgesys su ugnimi ir neatsargus rūkymas.

Liepsnose žūstančių žmonių padaugėja ir prasidėjus šildymo sezonui, kai dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų sukeliama daugiau gaisrų. Kad artėjančios rimties ir susikaupimo dienos praeitų sklandžiai, būtų išvengta gaisrų bei kitų nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių bei šildymo prietaisų, nepalikite  besikūrenančios ar įkaitusios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų. Be to, daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs ir dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, tik pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Jau įprasta, kad Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą bei vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems. Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze ir būkite atidūs kelyje.

Kapinėse gyventojai sutvarko artimųjų kapus, sugrėbsto nukritusius lapus, nurenka nuvytusių gėlių puokštes, o šiukšles sukrauna į artimiausius šiukšlių konteinerius.

Tad tomis dienomis dažnai tenka matyti perkrautas šiukšliadėžes, kurios gali užsiliepsnoti nuo neužgesintos nuorūkos, o kartais šiukšlės ir padegamos.

Nors tokie gaisrai ir nepridaro didelių nuostolių, tačiau aitrūs dūmai gadina lankytojų nuotaiką, teršia orą ir aplinką.
Todėl kapinių administracijos šiomis dienomis turėtų pasirūpinti, kad šiukšlės būtų išvežtos, o lankytojams nekiltų pagunda jas padegti.

Ugniagesiai linki, kad per šį mirusiųjų pagerbimo savaitgalį visose Lietuvos kapinaitėse saugiai degtų tik žvakės, o gaisrų ir kitų nelaimių būtų išvengta.