Teisinga gyvensena – sveikesnė senatvė

stubriai golfasŠilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir biuro vaikų bei jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič rajone organizuoja pokalbių apie sveikatą maratoną. Pirmieji tokie renginiai praėjusią savaitę įvyko Katyčių seniūnijos Stubrių kaime bei Kintuose.

Stubrių kaimo bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir šaunios jos pagalbininkės svečius medikus bei į pokalbį suėjusius stubriškius ir iš Katyčių atvažiavusius seniūnijos atstovus pasitiko gražiai išpuoselėtoje savo aplinkoje – mažojo golfo žaidimo aikštyne.

Pokalbį apie sveikatą V.Vaivadaitė pradėjo primindama dažniausiai paplitusią nuomonę, jog atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai yra taip? Gal kaip tik priešingai – nuolatinis saikingas judėjimas, teisinga mityba, dvasios pusiausvyra ir pozityvus mąstymas gali daug prailginti  gyvenimą, atitolinti ligas.

Pabendrauti su gyventojais apie sveikatą buvo atvykę Sveikatos ministerijos Sveikatos mokymo centro direktorius Romualdas Sabaliauskas, šio centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babaravičienė.

Lektoriai pateikė statistinės informacijos apie Europoje ir Lietuvoje dažniausiai paplitusius žmonių negalavimus, pasakojo, kaip tie negalavimai yra susiję su įvairiais žalingais įpročiais – neteisinga mityba, rūkymu, alkoholio ir kitokių svaigalų vartojimu.
stubriai vaisto
R.Sabaliausko pristatyti Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, jog žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo paties žmogaus gyvenimo būdo, 30-40 proc. – nuo aplinkos, kurioje jis gyvena, 1-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. – nuo sveikatos apsaugos.

Todėl, lektorių nuomone, labai prasminga propaguoti teisingą gyvenseną, mokytis teisingos mitybos ir gyvenimo būdo, kad kuo daugiau žmonių gyventų kokybišką gyvenimą ir sulauktų sveikesnės senatvės.

V.Vaivadaitės paraginti, stubriškiai pabandė išmokti šiaurietiškojo ėjimo būdo.  Buvo stubriškių, kurie šiaurietiškojo ėjimo specialias lazdas matė pirmą kartą. Kaip teigia medikai, toks ėjimo būdas yra puiki priemonė kraujotakai gerinti, viso kūno raumenims mankštinti.

Stubriškiai svečiams parodė, kaip jie moka atsipalaiduoja po kasdienių darbų. Jie juk vieninteliai rajone turi mini golfo aikštelę, ir visi norintieji po darbų gali čia paįvairinti laisvalaikį, mosuoti lazdomis, taikydami rutulius į duobutes.

Pokalbiai, mokymai ir žaidynės Stubriuose baigėsi prie vaišių stalo – sveiko, kaimiško maisto: namuose keptos duonos, šeimininkių suspausto sūrio, pačių rūkytų lašinių ir kumpio bei naminio pyrago ir pyragaičių.