Teismas nepripažino, kad sveikata pablogėjo dėl avarijos

perjaSaulėtą pernykštės kovo 23-osios rytą automobiliu važiavusi moteris N.T. nepastebėjo V.Kudirkos gatvės perėja einančių pėsčiųjų. Susidūrimo metu nukentėjusi J.B. buvo nublokšta už pėsčiųjų perėjos, o A.A.B. – užkliudytas automobiliu ir pargriautas.

Nukentėjusi šeima iš vairuotojos tikėjosi prisiteisti 20 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo, tačiau teismas tokio reikalavimo nepatenkino.

Apakino nuo pat ryto švietusi saulė

6 metų vairavimo patirtį turinčią moterį 9 val. ryto apakino ryškiai švietusi saulė. Nors ir važiavo neskubėdama – apie 20-30 km/val. greičiu, jai vis tiek nepavyko pastebėti ir praleisti perėja einančios moters su vyru. Vairuotoja sustojo tik pajutusi susidūrimą.

Nukentėjusioji J.B. pasakojo, kad avarijos dieną ji su vyru ėjo namo iš turgaus. Kas įvyko baigiant pereiti perėją, ji nepamena, nes kai automobilis ją nubloškė, ji neteko sąmonės. Į avarijos vietą buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri išsivežė sužeistąją ir jos vyrą į ligoninę.

Moteriai avarijos metu buvo sutrenkta galva, lūžęs petys ir šonkaulis, gulint ligoninėje ją visą parą pykino. Iš ligoninės ji išleista tik po savaitės.

A.A.B. krisdamas susimušė dešinį klubą ir kelį. Jis gydėsi ambulatoriškai.

Vyras įsiminė žmonos trenksmo į asfaltą garsą

Sunkių sužeidimų išvengęs vyriškis pasakojo, kad eidamas perėja nematė artėjančių automobilių. Baigdamas pereiti važiuojamąją gatvės dalį ir jau lipdamas ant šaligatvio, jis pajuto, kad jo nešamą krepšį kliudė automobilis. Praradęs pusiausvyrą jis pargriuvo.

Žmona ėjo atsilikusi nuo jo. Atsisukęs jis pamatė, kad žmoną automobilis priekiu nubloškė už pėsčiųjų perėjos, kur ji nukrito nuo automobilio kapoto. Vyriškiui ilgam atmintyje išliko garsas, kai žmona krisdama atsitrenkia į asfaltą.
Sužeistoji ant asfalto gulėjo be gyvybės ženklų. Į įvykio vietą atvykusi greitoji medicinos pagalba išsivežė abu į autoįvykį patekusius senolius.

Vairuotoja, supratusi, kas nutiko, iškart pripažino savo kaltę: „Aš kalta, aš nepastebėjau“.

Nukentėjusioji pradėjo skųstis daugybe negalavimų

Vyras mėnesį slaugė ir rūpinosi žmona, nes ji kentė skausmus, nepaėjo ir iki šiol nejaučia, kur stato koją, dažnai užkliūva.
Dukra, sužinojusi apie avariją, atskubėjo į ligoninę. Ji teismui taip pat pasakojo apie sunkią mamos sveikatos būklę: ją pykino, ji negalėjo sėdėti ir net po savaitės išleista iš ligoninės vos paėjo.

Moteris pasakojo, kad po įvykio pradėjo jausti daug negalavimų: ją kamuoja nemiga, stresas ir emocinė įtampa, kankina nuolatinis skausmas. Ji skundėsi, kad greitai pavargsta, nuolat jaučia kojų tirpimą, ūžia galva, sutriko dešinės ausies klausa, dėl visų negalavimų jai sunku vaikščioti.

Iki avarijos ji jautėsi energinga, stipri ir lanksti, o dabar yra priversta nuolat lankytis pas šeimos gydytoją, kuri jai rekomendavo apsilankyti ir pas psichologą.

Šeimos gydytoja sakė, kad po avarijos J.B. pradėjo pas ją lankytis labai dažnai. Gydytoja teigė, kad nukentėjusioji iki įvykio pas ją retai lankėsi, ir medikė tiksliai nežinojo pacientės iki tol buvusios sveikatos būklės, negalėjo patvirtinti, kurie sutrikimai atsirado būtent po avarijos. Tai gali nustatyti tik ekspertai.

Tikėjosi prisiteisti 17 000 Lt

Teismas pripažino, kad J.B. patyrė nesunkų sveikatos sutrikdymą, o jos vyrui buvo nežymiai sutrikdyta sveikata.
J.B. reikalavo priteisti 17 000 Lt neturtinę žalą, o A.A.B. – 3000 Lt. To reikalavimo teismas nepatenkino.

Vairuotoja buvo drausta civilinės atsakomybės draudimu, todėl draudimo kompanija J.B. išmokėjo 3000 Lt, o A.A.B – 1000 Lt.
Teisme paaiškėjo, kad avariją sukėlusi moteris neišgali nukentėjusiesiems atlyginti jų reikalaujamų sumų, nors ir dirba. Ji leidžia į mokslus studentą sūnų, savo namuose prižiūri neįgalią mamą.

Teismo ekspertas D.V. konstatavo, kad nukentėjusiajai J.B. stuburo, galvos, klausos ir dar kai kurie sveikatos sutrikimai buvo nustatyti dar prieš eismo įvykį, jiems neturėjo tiesioginės įtakos eismo įvykio metu patirta trauma.

Teismas nusprendė, kad avariją sukėlusi vairuotoja per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos turės sumokėti 1950 Lt baudą ir apmokėti J.B. ir A.A.B. advokato išlaidas – dar 1500 Lt.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.